Ogłoszenia duszpasterskie - 05.06.2022r. - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ROK C

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha św. - początek publicznej działalności Kościoła.

2. Jutro święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

3. Jutro też odpust w Parafii w Brzeźnie. Suma odpustowa o godz. 12.00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

4. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 16.00 młodzież z klas VIII złoży deklaracje woli przygotowywania się w przyszłym roku szkolnym do Sakramentu Bierzmowania. Będzie to jednocześnie Msza św. dziękczynna na ukończenie szkoły podstawowej. Zapraszamy na wspólną modlitwę także rodziców.

5. W przyszłym tygodniu uroczystość Bożego Ciała. Czas pandemii sprawił, że przez dwa lata nie było miejskiej uroczystości. Niedawno duszpasterze chełmscy podjęli decyzję, że większość naszych parafii będzie miała własne uroczystości. Natomiast trzy kościoły w ścisłym centrum miasta organizują wspólne obchody Bożego Ciała. Początek Mszą św. o godz.10.30 w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów, następnie procesja do czterech ołtarzy: pierwszy przy kościele Ojców Franciszkanów, drugi na pl. Łuczkowskiego, trzeci przy schodach koło przedszkola, czwarty na terenie sanktuarium, gdzie uroczystości się zakończą. W przyszłym roku będzie odwrotnie. W tym roku za ołtarze odpowiedzialna jest nasza wspólnota. Zakończenie oktawy z poświęceniem wianków odbędzie w kościele Ojców Franciszkanów.

6. Od 1 czerwca w godzinach od 10.00 do 18.00 codziennie czynny jest punkt widokowy na dzwonnicy, w niedzielę od 14.00 do 18.00. W sobotę i niedzielę od godz. 14.00 do 18.00 zapraszamy do krypt. Również w sobotę i w niedzielę czekają na nas dobre ciasto i kawa w wyjątkowym klimacie Kawiarenki na Górce.

7. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na nasze lubelskie seminarium. Złożymy je na ręce kleryka Cypriana. Bóg zapłać!

8. Bóg zapłać pracę przy malowaniu okien w Pałacu Biskupim: Stanisławie Werner, Zofii Mulińskiej, Annie Kitaszewskiej, Annie Borowskiej, Monice Siodłowskiej, Renacie Lecht i Maciejowi Szostakiewiczowi. Za pracę przy sprzątaniu krypt : Helenie i Czesławie Radziszewskim, za prace elektryczne przy nowym ołtarzu adoracji Wiesławowi i Tadeuszowi Krawczyńskim.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, wszystkim zaś Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.