Ogłoszenia duszpasterskie - 29.05.2022r. - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE ROK C

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej wspólnocie gościmy ks. prof. Sławomira Nowosada z KUL-u, który dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym. 
 
2. W środę zaczyna się czerwiec. Zapraszamy każdego dnia o godz. 17.30 na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu połączone jest z Nowenną przed Zesłaniem Ducha św.
 
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej oraz za wszystkich, którzy się modlą w tej intencji.
 
4. Odwiedziny chorych w domach zgodnie z ustaleniami z kapłanami. Spowiedź w pierwszy piątek w bazylice podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 16.00 dla dzieci i od 17.30 dla dorosłych.
 
5. MOPR z racji Dnia Dziecka zaprasza na piknik rodzinny w piątek w parku przed Bazyliką . Początek godz. 11.00.
 
6. W nocy z piątku na sobotę o godz. 3.30 wyruszy z naszego sanktuarium pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na X Jubileuszową Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca. Prosimy o modlitwę.
 
7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek - różaniec o godz. 7.30, następnie Msza św. o godz. 8.00 oraz rozważanie jednej z tajemnic różańca. Przypominamy też o możliwości odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca tym, którzy z tej łaski nigdy jeszcze nie skorzystali.
 
8. W sobotę też różaniec dla Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej. Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców z synami, młodzież męską. Modlitwa ma już tradycyjny porządek: o godz. 8.00 Msza św., później uczestnictwo w nabożeństwie w naszym kościele, a następnie modlitwa różańcowa ulicami miasta. Będziemy modlili się o jedność w naszej Ojczyźnie i pokój na świecie.
 
9. W sobotę wypada również wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy do bazyliki na czuwanie. Początek - Msza św. o godz. 17.00.
 
10. Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Arka Przyszłości”, które znajduje się na terenie naszego sanktuarium, serdecznie zaprasza chętne dzieci wraz z rodzicami na swój Dzień Otwartych Drzwi – w najbliższą sobotę od godz. 10.00.
 
11. W sobotę w Żmudzi odbędzie się VIII zlot motocykolwy. O godz. 10.00 Msza św.
 
12. W niedzielę za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha św. W parafii św. Ducha odpust. Suma o godz. 12.00. ks. Proboszcz zaprasza.
 

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za pomoc osobom, które w tym tygodniu malowały okna w Pałacu Biskupim: Państwu Monice Siodłowskiej, Renacie Lecht, Stefanowi Chomiakowi, Antoniemu Staniakowi. Zostało jeszcze kilka do pomalowania. Serdecznie zapraszam od jutra od godz. 9.00.

14. W wakacje organizujemy dwie pielgrzymki do Gruzji i Armenii. Na jedną z nich w dniach 8 - 18 sierpnia są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii, zakrystii i u ks. Pawła. 

15. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia i opieki Matki Bożej Chełmskiej.