Ogłoszenia duszpasterskie - 15.05.2022r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK

1. Dziś przez cały dzień homilie głosi ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek.

2. Już po raz szósty w naszym mieście odbędzie się dziś Marsz dla Życia i Rodziny. O godz.12.00 zainicjuje go Msza św. w bazylice. Po niej wyruszymy ulicami miasta do Parafii pw. Świętej Rodziny. Marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech nie zabraknie nikogo z nas – szczególnie małżeństw z małymi dziećmi. Przynieśmy chorągiewki, balony, transparenty. Hasło tegorocznego marszu to: I ślubuję Ci.

3. Trwają nabożeństwa majowe, na które zapraszamy dziś i każdego dnia o godz. 17.30. Niestety, mało osób na nie przychodzi, a przecież sanktuarium maryjne nas szczególnie do uczestnictwa zobowiązuje. Jeśli nie możemy być, zadbajmy o tę modlitwę indywidualnie. Przyprowadzajmy dzieci.

4. W środę zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Rozpocznie ją o godz. 17.15 nabożeństwo majowe. Wcześniej w zakrystii można składać intencje modlitewne. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył i modlitwę uzdrowienia poprowadzi ks. Krzysztof Kralka.

5. Przez wszystkie soboty maja odbywać się będą tzw. Pierwsze Komunie św. W najbliższą sobotę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Biały Tydzień będą przeżywały, rozpoczynając od nabożeństwa majowego o godz. 17.30. W darze dla sanktuarium rodzice składają ofiarę na budowę Ołtarza Adoracji Najświętszego Sakramentu i Relikwiarium. Serdecznie dziękujemy!

6. Narzeczonych zapraszamy na nauki przedmałżeńskie w dwa najbliższe weekendy. Zapisy w kancelarii, mailowo lub telefonicznie.

7. Wszystkim, którzy dawno nie byli u spowiedzi, przypominamy, że przykazanie kościelne mówi o obowiązku jej odbycia przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym. Okres wielkanocny dobiega już końca.

8. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na weekendowe rekolekcje dla kobiet w każdym wieku i powołaniu - kurs Maria Magdalena, który odbędzie się w dniach 10 - 12 czerwca. To czas odkrywania piękna swojej kobiecości i wartości w Bogu. Zapisy w zakrystii i kancelarii oraz na stronie www.chce.info.

9. Tradycyjnie zapraszamy do kawiarenki na kawę i dobre ciastko.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wszelkiego dobra, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia.