Ogłoszenia duszpasterskie - 08.05.2022r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK C

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Dziękujemy Bogu za powołania do kapłaństwa i do zakonu z naszej parafii. Dziękujemy Rodzicom kapłanów i sióstr zakonnych. Przez cały tydzień będziemy modlili się szczególnie w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii.

2. Dziś o godz. 19.00 w uroczystość św. Stanisława Patrona Polski w naszym sanktuarium wybrzmi jedno z najpiękniejszych i najważniejszych dzieł w historii muzyki - Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wkomponowane w okres paschalny dzieło zostanie wykonane w hołdzie Bogu, który ofiarą i miłością zwycięża grzech oraz wojny. Wykonawcami będą: Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Orkiestra Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej, znakomici soliści - całość pod dyrekcją Dominika Mielko. Koncert Honorowym Patronatem objął Marszałek Województwa Lubelskiego, a zrealizowany będzie dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu Warto być Polakiem. Wstęp jest wolny. Podczas koncertu będziemy zbierać datki na pomoc Ukrainie. Serdecznie zapraszamy!

3. Dziś Msza św. o 16.00 zainauguruje XIX Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście organizowane przez Civitas Chrystiana. Jutro o godz. 11.00 w sali różańcowej film pt. Powołany. We wtorek w Chełmskiej Bibliotece Publicznej o godz.12.00 rozpocznie się projekcja filmu pt. Nędzarz i Madame - po nim spotkanie z reżyserem. Wieczorem w parafii pw. Rozesłania św. Apostołów o godz. 18.30 wykład Krystyny Mart na temat: Kult świętych na przykładzie obrazów w „Rozesłaniu”. W czwartek 12 maja o godz. 16.00 młodzi małżonkowie i rodzice mogą wysłuchać ciekawego wykładu – świadectwa Wychowanie dziecka w dzisiejszych trudnych czasach Alicji i Tomasza Pituchów. W sobotę zapraszamy tylko kobiety na godz. 11.00 do sali różańcowej na warsztaty Ukochana, umiłowana, wybrana. To tylko niektóre z wielu propozycji programowych tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście. Zapraszamy!

4. Od jutra wznawiamy spotkania Klubu Seniora na Górce. Zapraszamy emerytów i rencistów na godz. 10.00 do sali różańcowej.

5. W piątek 13 maja zapraszamy na pierwszy w tym roku Różaniec fatimski. Początek o godz. 17.30. Przynieśmy ze sobą lampiony (będzie można też je nabyć w kawiarence od godz. 17.00). Przypominamy, że o godz. 17.30 Msza św., w czasie której czytane będą intencje, następnie nabożeństwo fatimskie i procesja z lampionami w naszym rosarium. Zakończenie w bazylice odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

6. W sobotę o godz. 11.00 w naszym sanktuarium odbędzie się I Komunia św. dzieci z Szkoły Podstawowej nr 1.

7. W przyszłą niedzielę przez cały dzień homilie będzie głosił ks. Tomasz Kancelarczyk - prezes Fundacji Małych Stópek.

8. Już po raz szósty w naszym mieście odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. W niedzielę za tydzień o godz.12.00 zainicjuje go Msza św. w bazylice. Po niej wyruszymy ulicami miasta do Parafii pw. Świętej Rodziny. Marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech nie zabraknie nikogo z nas – szczególnie małżeństw z małymi dziećmi. Przynieśmy chorągiewki, balony, transparenty. Hasło tegorocznego marszu to: I ślubuję Ci.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać! osobom z Rodziny Żywego Różańca, które w tym tygodniu pracowały przy porządkowaniu rosarium.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wszelkiego dobra, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.