Ogłoszenia duszpasterskie - 01.05.2022r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK C

1. Przed ołtarzem wyeksponowana jest księga Pisma św. Dziś w Kościele rozpoczynamy XIV Tydzień Biblijny pod hasłem: Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w życiu osobistym wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie VI Narodowy Dzień Czytania „Pisma Świętego”. Tym razem proponujemy Ewangelię według św. Łukasza. Zachęcamy więc do indywidualnej lektury i w tym tygodniu szczególnie do częstszego sięgania po Biblię.

2. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na kurs Nowe Życie, czyli weekendowe rekolekcje o doświadczeniu mocy i miłości Bożej, które odbędą się od 6 do 8 maja. Zapisy na stronie www.chce.info, w zakrystii lub kancelarii.

3. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlili się w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.

5. W pierwszy piątek spowiedź podczas porannych Mszy św. Po południu od godz. 16.00 spowiedź dzieci i rodziców z racji rocznicy I Komunii św. Młodzież i dorośli mogą spowiadać się od godz. 17.30. Odwiedziny starszych oraz chorych w domach wg ustalonych dni i godzin.

6. Chełmski Dom Kultury zaprasza na koncert uwielbienia w wykonaniu Chóru Gospel pt.” On nas nie zawiedzie”, podczas którego zostaną zaśpiewane utwory o tematyce religijnej. Wydarzenie odbędzie się w piątek 06 maja, o godz.19.00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek - różaniec o godz. 7.30, następnie Msza św. o godz. 8.00 oraz rozważanie jednej z tajemnic różańca. Przypominamy też o możliwości odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca tym, którzy z tej łaski nigdy jeszcze nie skorzystali.

8. W sobotę też różaniec ulicami miasta dla Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej. Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców z synami, młodzież męską. Początek Mszą św. o godz. 8.00.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlili się w intencji ks. kan. Stanisława Tujaka z racji imienin. Zapraszamy!

10. W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci kl. IV wraz ze swoimi najbliższymi podziękują za rok przyjmowania Komunii św. Osoby, które lubią uczestniczyć w Eucharystii o tej godzinie, a nie są związane z tą uroczystością, prosimy, by wybrały inną godzinę.

11. Za tydzień, Mszą św. o godz. 16.00, rozpoczynamy w naszym mieście Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowane przez Civitas Christiana. Podczas Eucharystii zaśpiewa chór Hejnał. Program znajdziemy na plakatach.

12. Także w niedzielę za tydzień 8 maja o godz. 19.00 w święto św. Stanisława Patrona Polski w naszym sanktuarium wybrzmi jedno z najpiękniejszych i najważniejszych dzieł w historii muzyki - Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wkomponowane w okres paschalny dzieło zostanie wykonane w hołdzie Bogu, który ofiarą i miłością zwycięża grzech oraz wojny. Wykonawcami będą: Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Orkiestra Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej, znakomici soliści - całość pod dyrekcją Dominika Mielko. Koncert Honorowym Patronatem objął Marszałek Województwa Lubelskiego, a zrealizowany będzie dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu Warto być Polakiem. Wstęp jest wolny. Podczas koncertu będziemy zbierać datki na pomoc Ukrainie. Serdecznie zapraszamy!

13. Do Sakramentu Bierzmowania w naszym sanktuarium będzie przystępowała młodzież w pierwszej klasie szkoły średniej. Kandydatami jest młodzież obecnie ucząca się w klasie VIII. Bardzo prosimy o zgłaszanie woli przygotowywania się i zapisywanie u swoich katechetów do 14 maja.

14. Osoby wybierające się na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii planowaną na sierpień prosimy o wpłatę kolejnej raty w wysokości 800 zł. do 10 maja.

15. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium - szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.