Ogłoszenia duszpasterskie - 24.04.2022r. - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA ROK C

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia - szczególne święto dla Kościoła. Wystawione zostały relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki - Sług Bożego Miłosierdzia. Wychodząc z bazyliki, możemy wylosować sobie cytat z Dzienniczka św. Faustyny.

2. Niedziela Miłosierdzia to także święto patronalne Caritas. Z tej okazji wszystkim osobom z naszego Parafialnego Zespołu Caritas przekazujemy najlepsze życzenia, serdecznie dziękując za posługę na rzecz potrzebujących w parafii. Wszystkim wolontariuszom i osobom, które w jakikolwiek sposób dzielą się z potrzebującymi, w tym i z uchodźcami, serdeczne Bóg zapłać!.

3. W Kościele rozpoczyna się 78. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Jesteśmy wezwani do miłosierdzia.

4. Mamy do przekazania 20 kart na Codzienne zakupy w „Biedronce” w edycji tegorocznej na kwotę 160 zł miesięcznie od kwietnia do końca roku dla osób mieszkających samotnie, których dochód netto nie przekracza 1350 zł, oraz mieszkających wspólnie, których dochód nie przekracza 1100 zł na osobę. Przy wyliczeniu powinny być uwzględnione wszystkie źródła dochodu. Osoby zainteresowane, które spełniają te kryteria, prosimy o odbiór formularzy dziś w zakrystii lub jutro w kancelarii i dostarczenie wypełnionych do piątku włącznie.

5. Szkolne Koło Caritas, Placówek Edukacyjnych Arka w ramach Niedzieli Miłosierdzia organizuje Dzień Dobra. Wolontariusze rozprowadzają przed Bazyliką ciasto. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc uchodźcom z Ukrainy. https://dziendobra.pl/

6. W imieniu Caritas Archidiecezji Lubelskiej zwracam się z gorącą prośbą o pomoc. Przy dworcu PKP w Chełmie znajduje się namiot Caritas, w którym codziennie wydawane są dary Uchodźcom przybywającym pociągami do Chełma.

Bardzo brakuje nam wolontariuszy, którzy mogliby pełnić tam dyżury.
Dyżurów codziennie jest trzy :

  • 1. Od 6 rano do 12
  • 2. Od 12 do 18
  • 3. Od 18 do 22

Niestety nie mamy już wolontariuszy, którzy mogliby świadczyć pomoc uchodźcom w namiocie Caritas. Praca tam nie jest ani bardzo trudna ani niebezpieczna, aczkolwiek konieczna. Polega przede wszystkim po prostu na obecności w namiocie oraz wydaniu ciepłej herbaty, drożdżówki itp. osobom przybywającym tam po dary, których w ciągu dnia nie jest jakoś bardzo dużo.W sytuacji gdy chętna do pomocy byłaby osoba niemieszkająca w Chełmie i zechciałaby zostać na dłużej niż jeden dyżur lub jeden dzień to zapewniamy nocowanie w bursie szkolnej w Chełmie prze tak długi okres jak tylko potrzeba. Zapisy w zakrystii.

7. Dziś o godz. 13.00 zapraszamy do bazyliki na koncert w ramach organizowanych już po raz XXXI Spotkań Chóralnych. Wystąpi siedem chórów.

8. O godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

9. We wtorek zapraszamy na modlitwę małżeństwa borykające się z problemem niepłodności a starające się o potomstwo. Zapraszamy też całe rodziny. Początek Mszą św. o godz. 18.00.

10. Rozpoczynamy już sezon pielgrzymkowy i turystyczny. Czynne będą wieża - w soboty i niedziele oraz kawiarenka. Zapraszamy. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się udostępnić krypty.

11. Serdeczne Bóg zapłać! za ofiary składane dziś na tacę z przeznaczeniem na wykonanie ołtarza Adoracji Najświętszego Sakramentu i Relikwiarium. Przypominamy również o możliwości złożenia cegiełki na ten cel w kwocie 200, 500 lub 1000 zł wraz z intencją modlitewną, która zostanie umieszczona na trwałe w ołtarzu. Możliwość zgłożenia ofiary online.

12. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na kurs Nowe Życie, czyli weekendowe rekolekcje o doświadczeniu mocy i miłości Bożej, które odbędą się od 6 do 8 maja. Zapisy na stronie www.chce.info, w zakrystii lub kancelarii.

13. Wszystkim Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, natomiast Gościom i Parafianom wielu łask przez wstawiennictwo Pani z Chełmskiej Góry.