Ogłoszenia duszpasterskie - 18.04.2022r. - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

1. Bóg zapłać! wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu Triduum Sacrum i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Osobom sprzątającym bazylikę, s. Zakrystiance, Panom Organistom, scholi młodzieżowej, chórowi parafialnemu, orkiestrze, służbie liturgicznej.

2. Nasz Parafialny Zespół „Caritas” przygotował 60 paczek dla potrzebujących. Bóg zapłać! osobom indywidualnym i dzieciom z placówek edukacyjnych Arka za zbiórkę i przekazanie darów.

3. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na nią codziennie przed Mszą św. wieczorną.

4. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest w całości na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Bóg zapłać!

5. W środę modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, która poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek godz.17.15 nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Już wtedy składamy intencje modlitewne, by w nich sprawować również intencję Mszy św. o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy

6. W piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje nas post.

7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia - szczególne święto dla Kościoła. Do publicznej czci będą wystawione relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny i bł. Ks. Michała Sopoćki - Sług Bożego Miłosierdzia.

8. O godz. 13.00 w Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy do bazyliki na koncert chórów w ramach organizowanych już po raz XXXI Spotkaniach Chóralnych.

9. O godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

10. Odpust w Parafii Miłosierdzia Bożego. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

11. Taca za tydzień z racji czwartej niedzieli miesiąca przeznaczona jest wykonanie Ołtarza Adoracji Najświętszego Sakramentu i Relikwiarium.

12. Osoby, które chciałby dołączyć do chóru parafialnego, zapraszamy na próby do sali nr 3 w podcieniach każdej niedzieli o godz.19.00.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, a Parafianom, Sympatykom i Gościom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej oraz bezpiecznego powrotu do domów.