Ogłoszenia duszpasterskie - 11.07.2021r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Dziś gościmy ks. Łukasza Brusa, doktoranta na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Nasz Gość dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym.

2. Dziś pod opieką ks. Pawła i wolontariuszy na letni wypoczynek w góry wyjechało 45- oro dzieci z naszej parafii.

3. W ostatnim czasie ukazała się kolejna książka ks. infułata Kazimierza Bownika pt. Na zawsze będziemy z Panem. Jest ona poświęcona osobom - zarówno duchownym jak i świeckim, które odeszły do wieczności. Zawiera kazania oraz przemówienia pogrzebowe, jak też artykuły wspomnieniowe. Wiele z nich dotyczy naszych parafian i byłych chełmskich duszpasterzy. Książkę będzie można nabyć dziś przy wyjściu z bazyliki po każdej Mszy św. Autor będzie obecny, by osobom, które sobie tego zażyczą, złożyć swój podpis czy dedykację.

4. Od piątku w naszym sanktuarium znajduje się figura Matki Bożej Fatimskiej, która peregrynuje po całej naszej Ojczyźnie. Nawiedzenie to jest szczególnym czasem modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP i zawierzenia rodzin Jezusowi przez Maryję. Idea tej inicjatywy została ujęta w słowach: Matko Boża, zjednocz serca Polaków, abyś była bardziej znana i kochana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat. Jeśli będziemy wypełniać to, o co Matka Boża prosiła w Fatimie, to uzyskamy pokój dla naszego kraju i nawrócenie grzeszników. Chcemy w tych dniach, trwając na modlitwie razem z Maryją przed Najświętszym Sakramentem. wypraszać pogłębienie naszej pobożności eucharystycznej w kolejnym roku poświęconym Eucharystii. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tej duchowej drodze modlitwy różańcowej. Dziś jeszcze o godz. 15.00 i 17.30. Od jutra modlitwa różańcowa o godz. 8.30, 12.00, 15.00 oraz 17.30. Szczegółowy program podany jest na stronie parafialnej, Facebooku i na tablicach ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, kiedy kto będzie mógł. Zakończenie peregrynacji w czwartek podczas Mszy św. o godz.18.00. Figurze towarzyszy mający 28 lat Michał Ulewiński. W 2020 roku przeszedł 1700 km z trzymetrowym, ważącym 15 kg krzyżem na ramionach. Zaczął od Bałtyku, wszedł na Giewont, był w Gnieźnie, a zakończył w Sokółce. Celem pielgrzymki była pokuta za grzechy i prośba o błogosławieństwo dla Polski. Jego świadectwo usłyszymy 13 lipca podczas różańca fatimskiego. Przy wyjściu z bazyliki za dobrowolną ofiarę możemy nabyć materiały związane kultem Niepokalanego Serca Maryi.

5. Jutro od godziny 16.00 w kancelarii parafialnej będzie służył pomocą Pan Prawnik.

6. We wtorek zapraszamy na godz. 17.30 na kolejny Różaniec Fatimski. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Porządek: Msza św., różaniec i procesja w rosarium. Modlitwie będzie przewodniczył ks. Michał Myśliwiecki.

7. W piątek liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. W naszym sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi uroczyste przyjęcie szkaplerza karmelitańskiego. Osoby, które chciałby to uczynić, szkaplerz mogą nabyć w kawiarence. Tam też znajduje się lista, na którą można się wpisać, aby nasze nazwiska zostały przesłane do Karmelu w Czernej.

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościli s. Magdalenę, misjonarkę, która podzieli się z nami świadectwem z posługi misyjnej. Po Mszach św. będziemy mieli sposobność by wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

9. Zapraszamy do czynnej codziennie kawiarenki.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom opieki Pani z Chełmskiej Góry.