Ogłoszenia duszpasterskie - 18.07.2021r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Gościmy w naszym sanktuarium s. Magdalenę, misjonarkę, która dzieli się z nami świadectwem z posługi misyjnej. Po Mszach św. będziemy mieli sposobność by wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

2. Od najbliższego wtorku do 30 lipca w dni powszednie przy kancelarii parafialnej w czasie jej urzędowania będzie działał sekretariat w którym można zapisywać się na Chełmską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Nasza grupa chełmska ma wyznaczone dwa dni 8 sierpnia to jest niedziela – wtedy wchodzimy do sanktuarium Świętego Krzyża i 14 sierpnia w sobotę wchodzimy do sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze. Forma tego pielgrzymowania wygląda następująco: rano wyjeżdżamy z Chełma autokarem, który dowozi nas na trasę pielgrzymki, po czym pielgrzymujemy cały dzień i na noc wracamy autokarem do domu. Koszt udziału w pielgrzymce za jeden dzień wynosi 80 zł . Jeżeli ktoś z różnych względów nie może iść na pielgrzymkę, a chciałby aby pielgrzymi modlili się w jego intencji, to może wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”. Intencje do tego funduszu przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przewodnikami duchowymi będą ks. Mariusz Kruk z Parafii pw. Miłosierdzia Bożego i ks. Adam Sowa z Parafii pw. św. Matki Teresy z Kalkuty. Serdecznie wszystkich, zwłaszcza młodzież, zachęcamy do udziału.

3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów z racji św. Krzysztofa. Każdy kierowca otrzyma breloczek z modlitwą do św. Krzysztofa. Złożone z tej racji ofiary przeznaczone są jak każdego roku na pomoc misjonarzom.

4. Ofiary składane na tacę za tydzień przeznaczone będą na remonty prowadzone w sanktuarium. Bóg zapłać! wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i dobrym słowem wspierają te prace. W ostatnim czasie otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 50 tys. złotych, na dokończenie sygnalizacji przeciwpożarowej w bazylice, oraz z Urzędu Miasta Chełm 60 tys. złotych na kontynuację prac prowadzonych w kryptach z wykonaniem wyjścia na zewnątrz od strony zakrystii północnej. Chcemy też powoli zabierać się do kontynuowania prac związanych z wykonaniem ołtarza adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Dni letnie dają nam dobrą pogodę, czasem jest gorąco. Powoduje to również zakładanie na siebie lekkich ubrań. Przypominamy jednak, że nie wszystkie z nich nadają się jako strój na modlitwę w kościele. Kochani, wszyscy musimy być na to wrażliwi!

6. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki.

7. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.