Ogłoszenia duszpasterskie - 04.07.2021r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. W ostatnim czasie ukazała się kolejna książka ks. Infułata Kazimierza Bownika pt. Na zawsze będziemy z Panem. Jest ona poświęcona osobom - zarówno duchownym jak i świeckim, które odeszły do wieczności. Zawiera kazania oraz przemówienia pogrzebowe, jak też artykuły wspomnieniowe. Wiele z nich dotyczy naszych parafian i byłych chełmskich duszpasterzy. Książkę będzie można nabyć w najbliższą niedzielę. Autor będzie obecny po każdej Mszy św., by osobom, które sobie tego zażyczą, złożyć swój podpis czy dedykację.

2. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 na Pl. Łuczkowskiego odbędzie się Koncert Piosenki Lwowskiej w wykonaniu młodych artystów chełmskich. Zapraszamy.

3. W niedzielę za tydzień wypada 39. rocznica śmierci ks. kan. Marcelego Mrozka, wieloletniego, drugiego z kolei proboszcza naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00. Przy tej okazji gorąca prośba - odwiedzając groby bliskich, pamiętajmy też o mogiłach kapłanów, by tam czasem zatrzymać się na modlitwę czy postawić znicz. Prowadźmy też dzieci i młodzież, ucząc pamięci o swoich bliskich zmarłych i o zmarłych kapłanach.

4. W niedzielę za tydzień, w 78. rocznicę Rzezi Wołyńskiej, Krwawej Niedzieli, zapraszamy wszystkich do bazyliki na wspólną modlitwę i Mszę św. o godz. 9.00.

5. Konferencja dla Rodziny Żywego Różańca wyjątkowo odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 lipca po Mszy św. o godz. 9.00.

6. W przyszłą niedzielę w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów doroczny odpust parafialny. Nowy ks. Proboszcz serdecznie zaprasza na tę uroczystość.

7. W tym roku podobnie jak w ubiegłym Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała formę sztafetową. Każdego dnia będą szły kolejne trzy grupy. Nasza grupa chełmska ma wyznaczone dwa dni 8 sierpnia to jest niedziela – wtedy wchodzimy do sanktuarium Świętego Krzyża i 14 sierpnia w sobotę wchodzimy do sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze. Forma tego pielgrzymowania wygląda następująco: rano wyjeżdżamy z Chełma autokarem, który dowozi nas na trasę pielgrzymki, po czym pielgrzymujemy cały dzień i na noc wracamy autokarem do domu. Od 20 do 30 lipca przy bazylice będzie funkcjonował sekretariat, w którym będzie się można zapisać na tę pielgrzymkę. Koszt udziału w pielgrzymce za jeden dzień wynosi 40zł plus 40 zł za autokar. Jeżeli ktoś z różnych względów nie może iść na pielgrzymkę, a chciałby aby pielgrzymi modlili się w jego intencji, to może wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”. Intencje do tego funduszu przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przewodnikami duchowymi będą ks. Mariusz Kruk z Parafii pw. Miłosierdzia Bożego i ks. Adam Sowa z Parafii pw. św. Matki Teresy z Kalkuty. Serdecznie wszystkich, zwłaszcza młodzież, zachęcamy do udziału.

8. Jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2022. Msze św. możemy zamawiać w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Gościom i Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.