Ogłoszenia duszpasterskie - 27.06.2021r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Decyzją ks. abpa Stanisława Budzika w naszej parafii nastąpiły zmiany personalne kapłanów. Po pięciu latach odchodzi ks. Tomasz Musiej i zostaje skierowany do posługi w Sanktuarium św. Anny w Lubartowie. Ks. Paweł Gołofit również po 5 latach zostaje zwolniony z funkcji wikariusza i skierowany do naszego sanktuarium w charakterze rezydenta - będzie moderatorem Chełmskiego Centrum Ewangelizacji i duszpasterzem studentów PWSZ w Chełmie. Do posługi duszpasterskiej w naszym sanktuarium zostało skierowanych dwóch nowo wyświęconych kapłanów: ks. Patryk Kułaga z Parafii pw. św. Mikołaja w Zakrzówku i ks. Damazy Saja z Parafii pw. św. Antoniego w Lublinie. Mszę św. prymicyjną odprawią w niedzielę 4 lipca o godz. 9.00.

2. Jutro jak zawsze w czwarty poniedziałek miesiąca zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. z modlitwą o dar poczęcia.

3. We wtorek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

4. Również we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji ks. Pawła z racji imienin oraz jubileuszu pięciolecia kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy!

5. W okresie wakacyjnym w dni powszednie podczas Mszy św. wieczornych nie będzie kazań.

6. W czasie wakacji taras widokowy na dzwonnicy oraz Kawiarenka „Na Górce” czynne będą codziennie w godz. od 10.00 do 18.00. Krypty zaś otwarte będą tylko w sobotę i niedzielę. Serdecznie zapraszamy!

7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej, nowych powołań oraz osób, które modlą się za powołanych.

8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30. W czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych w domach.

9. O godz. 18.00 w piątek Msza św. w wigilię imienin ks. Tomasza połączona z dziękczynieniem za posługę pośród nas i pożegnaniem.

10. Nabożeństwo pierwszej soboty: godz. 7.30 - różaniec, 8.00 - Msza św., a po niej ok. piętnastominutowe nabożeństwo. Pierwsza sobota miesiąca w naszym sanktuarium to spotkanie modlitewne dla mężczyzn ziemi chełmskiej – Męski różaniec Rycerzy Maryi. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku - od dziecka do starszego. Początek - Msza św. o godz. 8.00. Niech Cię, Bracie, nie zabraknie! Zaproś swoich znajomym! Potrzebujemy modlitwy mężczyzn silnych wiarą.

11. W sobotę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. za pomordowanych w Kumowej Dolinie.

12. W sobotę w archikatedrze w Lublinie o godz. 19.00 odbędą się doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Płaczącej. W tym roku mija 72. rocznica Cudu Lubelskiego. Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza.

13. Chełmski Dom Kultury zaprasza na festiwal Skraj Kultury. W programie m. in. występy zespołów pieśni i tańca, kapel. Nie zabraknie dobrej rozrywki ludowej, a także targów i pokazów rękodzielnictwa. Festiwal odbędzie się w dniach 3 - 4 lipca w amfiteatrze w Kumowej Dolinie. Wstęp jest wolny.

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za ofiary składane osobiście na tacę lub do puszki czy przelewane na konto parafialne na potrzeby prowadzonych prac na terenie sanktuarium. Wdzięczni jesteśmy za wszystkie modlitwy i za każde dobre słowo. Przypominamy, że każdej środy wieczorem modlimy się za dobrodziejów naszego sanktuarium.

15. Składamy serdeczne Bóg zapłać! Panom Wiesławowi, Tadeuszowi i Sebastianowi Krawczyńskim za prace związane z usuwaniem awarii elektrycznych oraz w domu parafialnym.

16. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Gościom i Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.