Ogłoszenia duszpasterskie - 20.06.2021r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy obchodzili złoty jubileusz kapłaństwa naszego byłego proboszcza - ks. prałata Tadeusza Kądziołki. Zapraszamy!

2. Od dziś zostają zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. w związku z pandemią Covid-19. Oznacza to, że opuszczenie Mszy św. z własnej winy wiązać się będzie z popełnieniem grzechu i potrzebą spowiedzi.

3. Od poniedziałku do piątku od godz. 17.30 czekamy w konfesjonałach na dzieci i młodzież kończących rok szkolny. Przeżywaliśmy go w wyjątkowych okolicznościach pandemii, co powodowało również rozluźnienie w praktykach religijnych. Serdecznie prosimy rodziców o dopilnowanie by wasze dzieci zakończyły rok edukacji w duchu dziękczynienia i z czystym sercem. Zachęcamy by po skorzystaniu ze spowiedzi pozostać na Mszę św. i potraktować uczestnictwo w niej jako duchowe zakończenie roku.

4. W najbliższy wtorek zapraszamy na 24-godzinne nabożeństwo Rozważania Męki Jezusa Chrystusa. Przed Najświętszym Sakramentem będzie ono trwało nieustanie przez dobę - od wtorku, rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą Świętą, do środy, zakończenie o godz. 17.00.

5. W środę zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą jak zwykle poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek o godz. 17.15 Nowenną do Matki Bożej Chełmskiej, następnie Msza św., a po niej modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Intencje modlitewne możemy składać w zakrystii.

6. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. imieninowa w intencji ks. Jana. Zapraszamy.

7. W sobotę w naszym sanktuarium odbędzie się dzień skupienia dla Rodziny Żywego Różańca ze wszystkich parafii naszego miasta. Zapraszamy również miłośników modlitwy różańcowej. Początek godz. 10.30. Szczegółowy program na plakacie.

8. Młodzież i Duszpasterze młodzieży naszego miasta zapraszają za tydzień w sobotę na kolejne wydarzenie z cyklu „ SPOTKANIA MŁODYCH- kulturalnie o wierze”. Gościem specjalnym będzie Andrzej Mierzejewski, artysta kabaretowy. Początek spotkania godz. 18.00 w sali różańcowej. Liczymy na obecność młodzieży.

9. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na nasze lubelskie seminarium duchowne. Bóg zapłać!

10. Ofiary z tacy za tydzień przeznaczone będą na prace prowadzone w naszym sanktuarium. Na skutek wyładowań atmosferycznych zostały uszkodzone tablice świetlne oraz napęd dzwonów. Koszt naprawy tablic to ok. 8 tys. zł, a wymiany napędu 12 tys. zł. Dzwony zostaną zreperowane w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Ekrany później, w tej chwili prowizorycznie podłączony jest jeden. Zostały już wykonane nowe ławki między filarami. Bóg zapłać! wszystkim ofiarodawcom. Wykonana też została jedna nowa ławka z tych małych bez oparć. Gdyby ktoś chciał ofiarować taką ławkę indywidualnie czy rodzinnie to koszt jej wykonania wynosi 2,5 tys. złotych. Imię i nazwisko ofiarodawcy będzie wypisane na specjalnej tabliczce i umieszczone na ławce.

11. W tym roku piesza pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała taką samą formę jak w minionym z racji obostrzeń epidemicznych. Będzie to sztafeta - każdego dnia pielgrzymowały będą trzy kolejne grupy. Z tym, że grupy liczebnie mogą być większe.. Nasza siedemnastka wyznaczone ma dwa dni. Przewodnikami będą ks. Mariusz Kruk i ks. Adam Sowa. Szczegóły podamy już wkrótce.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.