Ogłoszenia duszpasterskie - 13.06.2021r. - XI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

Informujemy, że uległa awarii kamera do transmisji obrazu z naszej bazyliki. Mamy nadzieję, że transmisja zostanie przywrócona w ciągu najbliższych dni.

1. Dziś trzynasty dzień miesiąca i różaniec fatimski. Zapraszamy z lampionami na godz. 17.30. W związku z tym uczestniczących zwykle w niedzielnej Eucharystii o godz. 18.00 zapraszamy pół godziny wcześniej.

2. Otrzymaliśmy do rozprowadzenia płyn do dezynfekcji rąk, tak bardzo ważnej w dobie epidemii. Jest w małych 100 ml. buteleczkach co sprawia,że jest podręczny i możemy zawsze mieć przy sobie. Płyn jest wyłożony przy wyjściu głównym z bazyliki, w kawiarence i na dzwonnicy. Zachęcamy do nabywania za dobrowolną ofiarę nie niższą jednak niż 3 złote, bo tyle kosztuje jedna butelka. Dochód przeznaczony będzie na prace remontowe prowadzone w sanktuarium. Możliwość złożenia ofiary przez Internet.

3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz.12.00 będziemy obchodzili złoty jubileusz naszego byłego proboszcza ks. prałata Tadeusza Kądziołki, który przyjedzie do nas ze swoimi kolegami kapłanami z roku święceń by razem z nimi dziękować za dar kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

4. Biskupi Polscy zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. Dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. zostaną zniesione we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19. W związku z tym od przyszłej niedzieli opuszczenie Mszy św. z własnej winy wiązać się będzie z popełnieniem grzechu i potrzebą spowiedzi.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce rowerowej w dn. 2-10 lipca z Chełma do Częstochowy. Zapisy prowadzone są przez formularz internetowy dostępny na profilu facebookowym: Chełmskiej Grupy Rowerowej oraz strony www.rowerowychelm.pl Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.