Ogłoszenia duszpasterskie - 06.06.2021r. - X NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Gościmy dziś pośród nas ks. Emila Mazura wraz z młodzieżą ze SMAL-u, czyli Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej, które w tym roku odbędzie się w dn. 19 - 22 sierpnia w Garbowie. Po Mszy św. nasz Gość będzie zbierał ofiary do puszki na organizację wydarzenia.

2. Dziś o godz. 16.00 Msza św. prymicyjna ks. Patryka Mękala z Parafii Chrystusa Odkupiciela. Zapraszamy.

3. W dniu dzisiejszym po Mszach św. wolontariusze z Oazy Rodzin, przed Bazyliką zbierają podpisy pod projektem STOP ABORCJI. Celem projektu jest zapewnienie każdemu człowiekowi prawa do życia. Aborcja ciągle jest dostępna np. pigułki poronne w majestacie prawa, a jej zwolennicy poprzez kanały youtubowe zachęcają i wskazują gdzie i w jaki sposób można to uczynić. Potrzebne jest uściślenie ustawy i wyeliminowanie tego zjawiska.

4. Jutro od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej posługę pełnił będzie prawnik, udzielając porad w zakresie prawa świeckiego.

5. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Na jej zakończenie zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której tradycyjnie odbędzie się błogosławieństwo wianuszków. Oktawę zakończymy procesją do czterech ołtarzy, o których przygotowanie prosimy wspólnoty: Ruch Światło - Życie, Przyjaciele Oblubieńca, Odnowa w Duchu św. „Wolni w Chrystusie” i Rodzina Żywego Różańca – Bóg zapłać!

6. Mszy św. na zakończenie oktawy będzie przewodniczył ks. Maciej Świderski nowo wyświęcony kapłan z Parafii św. Rodziny w Chełmie.

7. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. tak jak w dzień powszedni. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. 12 czerwca na placu przy kościele pw. Świętej Rodziny (os. Słoneczne) organizowana będzie - przy zachowaniu zasad dystansu społecznego i reżimu sanitarnego - III Szkolna Liga Rowerowa ze św. Janem Pawłem II. Zapraszamy do uczestnictwa w wyścigach: przedszkolaków, dzieci szkolne i młodzież. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem formularza internetowego. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. W przyszłą niedzielę wypada trzynasty dzień miesiąca i różaniec fatimski. Zapraszamy z lampionami na godz. 17.30. W związku z tym uczestniczących zwykle w niedzielnej Eucharystii o godz. 18.00 zapraszamy pół godziny wcześniej.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.