Ogłoszenia duszpasterskie - 30.05.2021r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ ROK B

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy osoby, które w tym roku jeszcze w nim nie uczestniczyły. Do środy nadal będą czytane rozważania o św. Józefie, przez które w formie rekolekcji przygotowujemy się do zawierzenia Bogu przez św. Józefa, które odbędzie się w najbliższą sobotę podczas Mszy św. o godz.8.00. Zapraszamy.

3. Dzieci, które chciałby sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała, zapraszamy na próbę jutro o godz. 16.30.

4. Od wtorku czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu w Boże Ciało podczas Mszy św. o godz. 9.00 dzieci z klas IV będą przeżywały rocznicę I Komunii św. Wcześniej zapraszamy na spowiedź o godz. 17.00 - w poniedziałek ze Szkoły Podstawowej nr 1, we wtorek – Szkoły Podstawowej nr 5, a w środę - placówek edukacyjnych Arka.

6. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Podobnie jak w ubiegłym roku ze względu na trwającą pandemię nie będzie miejskiej procesji. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00. Procesja odbędzie po Mszy św. o godz. 10.30 w naszym parku przed bazyliką. Ołtarze przygotowują wspólnoty: Ruch Światło - Życie, Przyjaciele Oblubieńca, Odnowa w Duchu św. „Wolni w Chrystusie” i Rodzina Żywego Różańca. Dzieci z klas III zapraszamy w strojach komunijnych na Mszę św. o godz.10.30. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji.

7. Wieczorem w Boże Ciało w amfiteatrze w Kumowej Dolinie od godz. 19.00 rozpocznie się koncert Wieczór Chwały. Śpiewem, modlitwą, Słowem Bożym i katechezą będziemy uwielbiali Pana Boga. Na scenie wystąpi zespół Good God. Na Wieczór Chwały będzie można dotrzeć standardowymi kursami Chełmskich Linii Autobusowych (liniami nr 2 i 9) na przystanek Zawadówka/Krzyżówki Lub. Powrót po zakończeniu wydarzenia (ok. godz. 21.00) specjalnym kursem CLA – wyjazd z zatoki autobusowej naprzeciwko nieczynnej stacji benzynowej przy ul. Podgórze. Kurs przez ulice: Podgórze, Lubelska, Armii Krajowej, Lwowska, 3 Maja, Wołyńska, Żołnierzy I AWP, Hrubieszowska, Litewska, 11 Listopada, Piłsudskiego, Kolejowa.

8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 16.00 dla dzieci i od 17.30 dla wszystkich.

9. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy obchodzili Jubileusz X-lecia Kapłaństwa ks. Tomasza, składając dziękczynienie za dar powołania. Serdecznie zapraszamy.

10. Odwiedziny starszych i chorych w domach zgodnie z umową z poszczególnymi kapłanami.

11. W sobotę o godz. 3.00 spod Kasztanowego Przedszkola przy ul. Lubelskiej wyruszy pielgrzymka na Jasną Górę na ogólnopolską modlitwę Rodziny Żywego Różańca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt: 90 zł.

12. Nabożeństwo pierwszosobotnie w sanktuarium - o godz. 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i piętnastominutowe rozważanie jednej z tajemnic.

13. W tym dniu zapraszamy wszystkich mężczyzn na wspólną modlitwę w szeregach Rycerzy Maryi. Zaczynamy o godz. 8.00 Mszą św. Pragniemy modlić się w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy wszystkich stanów w naszym narodzie, wszelkie akty profanacji i świętokradztwa oraz prosić o odwagę w wyznawaniu wiary i świętość dla mężczyzn. Bracie, chwyć za różaniec i przyjdź! Szturmuj Niebo za siebie i najbliższych! Ponadto zachęcamy do zajrzenia na powstałą stronę internetową www.rycerzemaryi.pl, gdzie znajdziemy mnóstwo ciekawych informacji o historii, duchowości i działalności apostolskiej Wspólnoty Rycerzy Maryi od momentu jej powstania w naszym Sanktuarium.

14. W niedzielę będziemy gościli w naszej wspólnocie ks. Emila Mazura wraz z młodzieżą ze Smalu - Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej które w tym roku odbędzie się od 19-22 sierpnia w Garbowie. Przybliży nam tematykę SMALu a po Mszach będzie zbierał do puszki na organizację wydarzenia. Natomiast nasza młodzież będzie miała możliwość zasięgnąć bliższych informacji od swoich Smalowych rówieśników i wziąć udział w atrakcyjnych konkursach. Zapraszamy.

15. Serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki. Przypominamy też, że w godz. od 10.00 do 18.00 czynne są krypty oraz punkt widokowy na dzwonnicy.

16. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia i opieki Matki Bożej Chełmskiej.