Ogłoszenia duszpasterskie - 23.05.2021r. - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ROK B

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha św. - początek publicznej działalności Kościoła.

2. Dziś o godz. 12.00 w parafii św. Ducha pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa uroczystość poświęcenia ( konsekracji ) kościoła i suma odpustowa.

3. Jutro święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

4. Jutro też jak zawsze w czwarty poniedziałek miesiąca zapraszamy małżonków borykających się z problemem niepłodności na modlitwę o dar poczęcia. Początek Msza św. o godz. 18.00.

5. W środę wypada Dzień Matki. Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy na wspólną modlitwę dziękczynną. Początek nabożeństwo majowe godz. 17.30.

6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W naszym sanktuarium odbędzie się rejonowy dzień skupienia dla kapłanów pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Budzika. Prosimy o modlitwę.

7. Za tydzień w sobotę już ostatnia grupa dzieci z klas III przystąpi do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.00. Tym razem z Placówek Edukacyjnych Arka.

8. Osoby, które lubią i potrafią śpiewać zapraszamy do naszego chóru parafialnego, który prowadzi Pan Szymon Szurma. Próby w soboty o godz. 15.30.

9. Młodzież i Kapłani z duszpasterstwa młodzieży naszego rejonu i miasta zapraszają na rozpoczynający się comiesięczny cykl spotkań dla młodych SPOTKANIE MŁODYCH - kulturalnie o wierze. Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę 29 maja. Najpierw zachęcamy do uczestniczenia we Mszy świętej o godz. 17.00 w naszym sanktuarium, a o godzinie 18.00 w sali różańcowej serdecznie zapraszamy na spotkanie z gościem specjalnym będzie to Patrycja Hurlak - nawrócona wiedźma.

10. Od wczoraj otwarte już są krypty, do których zapraszamy w sobotę i niedzielę. Tak będzie przez cały maj i czerwiec.

11. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę z przeznaczeniem na prace prowadzone w naszym sanktuarium. Możliwość złożenia ofiary przez Internet przez system DotPay lub PayPal.

12. W pierwszą sobotę miesiąca czerwca odbędzie się jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w ramach VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Żywego Różańca. Są jeszcze wolne miejsca serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy modlą się na różańcu, którzy dawno lub wcale nie byli jeszcze na Jasnej Górze. Koszt 90 zł.

13. W dniach 20- 28 czerwca jest możliwość pielgrzymki do Medjugorie na 40-lecie objawień Matki Bożej, po drodze zwiedzanie innych miejsc. Koszt pielgrzymki 550 zł i 200 E. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii. Jest jeszcze kilka miejsc.

14. Trwa czas ślubów, jubileuszy małżeńskich, urodzin - upominków. Mamy piękne obrazy- ikony Matki Bożej Chełmskiej – to doskonały prezent dla osób wierzących, zwłaszcza wtedy kiedy Msze św. dziękczynne są sprawowane w sanktuarium, czy osoby pochodzą z Chełma. Zapraszamy po te pamiątki do naszej parafialnej kawiarenki, która otwarta jest w soboty i w niedziele. Dziś oferuje min. kremówki i inne smaczne cista na spotkanie w gronie rodzinnym, przyjacielskim czy koleżeńskim.

15. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, wszystkim zaś Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium oraz pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.