Ogłoszenia duszpasterskie - 16.05.2021r. - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE ROK B

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy, że każdego dnia o godz. 17.30 odprawiane są nabożeństwa majowe, w tym tygodniu połączone z Nowenną przed Zesłaniem Ducha św.

2. Młodzież z Ruchu Światło–Życie rozprowadza różańce własnoręcznie wykonane. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na formację młodzieży.

3. Po siedmiomiesięcznej przerwie zapraszamy do kawiarenki, która smaczne ciastka. Można też rodzinnie czy w gronie znajomych napić się kawy albo herbaty przy stolikach na tarasie lub w podcieniach. Do wakacji kawiarenka będzie otwarta tylko w soboty i niedziele i święta.

4. Od jutra rozpoczną się dyżury w bazylice, za które odpowiedzialna jest Rodzina Żywego Różańca. Przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać! wszystkim, którzy włączyli w porządkowanie rosarium.

5. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się modlitwa przed Najświętszym Sakramentem nieustanie przez dobę. Będzie to dwudziestoczterogodzinne nabożeństwo Rozważania Męki Jezusa Chrystusa. Serdecznie zapraszamy!

6. W środę zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Rozpocznie ją o godz. 17.15 nabożeństwo majowe, podczas którego czytane będzie rozważanie przygotowujące nas do oddania św. Józefowi oraz złożone przez nas intencje. Wcześniej w zakrystii można składać intencje modlitewne.

7. W sobotę 22 maja o godz. 11.00 kolejna grupa dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. Tym razem ze Szkoły Podstawowej nr 1.

8. Również w sobotę zapraszamy na wspólne przeżycie wigilii Zesłania Ducha Św. O godz. 20.00 rozpoczniemy Mszą św., po której odbędzie się nabożeństwo z modlitwą o wylanie darów Ducha Św.

9. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowo-budowlane, które prowadzimy w naszym sanktuarium. Pragniemy też poinformować, że na stronie internetowej parafii w ostatnim czasie została udostępniona możliwość wykonywania przelewu online. Znajduje się tam formularz, przy użyciu którego możemy złożyć ofiarę. Zostajemy wtedy przeniesieni na stronę Dotpay. Istnieje też możliwość użycia płatności BLIK. Ważne jest, by w zapisie przy składaniu ofiary na remont czy cele kultu religijnego albo ofiary na Mszę św. było słowo darowizna. Można wówczas ją odpisać od dochodu w podatkowym rozliczeniu rocznym.

10. Biuro pielgrzymkowe Piotr Travel z Międzyrzecza Podlaskiego organizuje pielgrzymkę do Medjugorie i okolic z okazji 40 rocznicy objawień Matki Bożej. Otrzymaliśmy zaproszenie to zorganizowania grupy z naszej parafii, która dołączyłaby do tej pielgrzymki. Termin to 20 – 28 czerwca. Koszt: 550 zł + 200 Euro. Opiekunem duchowym będzie ks. Mateusz. Program i zapisy w zakrystii bądź kancelarii.

11. W dniach 11 - 20 lipca organizowane będą w górach w Białym Dunajcu kolonie dla dzieci i młodzieży. Koszt to 1500 zł. Kierownikiem kolonii jest ks. Paweł Gołofit. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii lub kancelarii.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.