Ogłoszenia duszpasterskie - 02.05.2021r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK B

1. Trwa maj. Na nabożeństwo majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30. W tym roku, który poświęcony jest św. Józefowi, proponujemy przeżycie trwających trzydzieści trzy dni rekolekcji „Oddanie 33 - konsekracja św. Józefowi”. Na początku czerwca odbędzie się zawierzenie. Przez cały maj podczas Mszy św. wieczornych są czytane rozważania poświęcone świętemu, które codziennie transmitowane są w Internecie i przez telewizję kablową InterPlus.

2. Jutro Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i 230. rocznica ustanowienia Konstytucji 3 maja. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. Podczas Eucharystii o godz. 9.00 będziemy modlili się w intencji naszej Ojczyzny. Udział wezmą przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

3. W tym tygodniu wypadają też pierwsze dni miesiąca. W czwartek w ramach nabożeństwa majowego modlimy się o powołanych do służby Bożej i o nowe powołania.

4. W piątek zaplanowane są odwiedziny chorych i starszych w domach. Przypominamy również o spowiedzi rodzinom mającym w domach osoby chore i starsze, które dawno nie były u spowiedzi.

5. Spowiedź z racji pierwszego piątku podczas Mszy św. porannych. Po południu od godz. 16.00 dla dzieci, a o 16.30 Msza św., i od godz. 17.30 dla wszystkich.

6. Przypominamy wszystkim o spowiedzi wielkanocnej. Spowiedź odbywa się podczas każdej Mszy św., a w dni powszednie dodatkowo od godz. 17.30.

7. W piątek w wigilię św. Stanisława podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się za ks. kan. Stanisława Tujaka z racji imienin. Ponieważ koncelebrowali będą wszyscy kapłani, bardzo prosimy, by ze spowiedzi skorzystać przed Mszą św.

8. W sobotę wypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

9. Zapraszamy młodzież oraz kobiety i mężczyzn do naszego chóru parafialnego. Chór prowadzi nasz drugi organista - Szymon Szurma. Próby odbywają się w soboty o godz. 15.30 w sali nr 3 w podcieniach.

10. Planowana na przyszłą niedzielę rocznica I Komunii św. ze względu na trwające obostrzenia związane z pandemią przeniesiona zostaje na Uroczystość Bożego Ciała.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, wszystkim Parafianom i Sympatykom sanktuarium życzymy szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.