Ogłoszenia duszpasterskie - 25.04.2021r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK B

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Dziękujemy Bogu za powołania do kapłaństwa i do zakonu z naszej parafii. Wdzięczni jesteśmy Rodzicom kapłanów i sióstr zakonnych. Przez cały tydzień szczególnie będziemy modlili się w intencji powołanych oraz o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii.

2. Jutro na godz.18.00 na Mszę św. a po niej na modlitwę o dar poczęcia zapraszamy wszystkie małżeństwa borykające się z problemem niepłodności.

3. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych do sali różańcowej na godz. 19.00. W poniedziałek SP nr 1, wtorek SP nr 5, czwartek Szkoła Arka. Ze względu na pandemię prosimy o obecność tylko jednego rodzica.

4. W sobotę rozpoczynamy maj i nabożeństwa majowe, na które zapraszamy codziennie o godz. 17.30. W tym roku, który poświęcony jest św. Józefowi Oblubieńcowi Maryi i Opiekunowi Zbawiciela i od 150 lat po ogłoszeniu przez papieża Piusa IX Patronowi Kościoła Powszechnego. Chcemy zaproponować przeżycie 33 dniowych rekolekcji Oddanie 33- konsekracja św. Józefowi. Po 33 dniach odbędzie się uroczyste zawierzenie. Dlatego podczas Mszy św. wieczornych przez cały maj będą czytane rozważania poświęcone Świętemu. Zapraszamy wszystkich. Kto nie może uczestniczyć fizycznie przypominamy o uczestnictwie online.

5. Papież Franciszek prosi, by maj był miesiącem maryjnej modlitwy o ustanie pandemii. Inicjatywa ta obejmie w sposób szczególny wszystkie sanktuaria świata, aby stały się miejscami promowania wśród wiernych, rodzin i wspólnot modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii. Zachęcamy również wszystkich do modlitwy indywidualnej w tej intencji.

6. W tym tygodniu wypada również pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo będzie transmitowane na żywo. Porządek jest następujący: godz. 7.30 - modlitwa różańcowa, godz. 8.00 - Msza św., godz. 8.30 - różaniec przed Najświętszym Sakramentem, a po nim piętnastominutowe rozważanie w duchu wynagrodzenia za grzechy ludzkości przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. W pierwszą sobotę miesiąca mężczyzn, w tym Rycerzy Maryi, zapraszamy do kontynuowania ich różańca. Weźmy wszyscy codziennie do ręki różaniec i nie bójmy się prosić Maryi o cud nawrócenia świata oraz oddalenie pandemii! Zapraszamy! W internecie są specjalne plakaty - prosimy o ich udostępnianie, by informacja dotarła do jak największej liczy mężczyzn. Zachęcajmy też osobiście naszych znajomych do uczestnictwa.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się konferencja dla Rodziny Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy nowe osoby, które chciałby dołączyć do tej wspólnoty.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, które przeznaczone są na bieżące prace prowadzone w sanktuarium. Istnieje możliwość wykonania przelewu online na konto parafii - link. Przypominamy, że w każdą środę o godz. 17.30 modlimy się za wszystkich dobrodziejów naszego sanktuarium. Zapraszamy.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wszelkiego dobra, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.