Ogłoszenia duszpasterskie - 28.03.2021r. - NIEDZIELA PALMOWA ROK B

1. Przypominamy o wytycznych związanych z epidemią, w tym także o maseczkach. Zgodnie z tym na 20 m. kw. Przypada jedna osoba. Odległość 1,5 m. Z myślą o zachowaniu odległości przygotowane są krzesełka przed wejściem do bazyliki, by można było uczestniczyć w liturgii na zewnątrz. Po skorzystaniu z nich prosimy o odstawienie ich na miejsce, z którego były przez nas brane.

2. Dziś ostatnie Gorzkie Żale. Zapraszamy na godz. 17.00.

3. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - najważniejszy czas w roku liturgicznym.

4. Palmy poświęcone w ubiegłym roku i wcześniej prosimy przynosić przez cały tydzień do bazyliki. W Wielką Sobotę spalimy je wraz z tarniną podczas błogosławieństwa ognia. Przypominamy, że uzyskany ze spalonych palm popiół zostanie wykorzystany w Środę Popielcową przyszłego roku.

5. Spowiedź w bazylice będzie trwać do środy codziennie od godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli wyspowiadać się wcześniej, a także powracających z zagranicy.

6. Jutro na modlitwę o dar potomstwa zapraszamy małżeństwa borykające się z problemem niepłodności. Początek Msza św. o godz. 18.00.

7. We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy do sali różańcowej na konferencję przed chrztem. Proszę zabrać ze sobą konieczne dokumenty.

8. W czwartek rozpoczynamy świętowanie Wielkanocy, wchodząc w okres Triduum Sacrum. Liturgia Wielkiego Czwartku - Wieczerzy Pańskiej, upamiętniająca ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, będzie sprawowana o godz. 18.00. W tym dniu ze względu na pandemię nie będzie obrzędu obmycia nóg. Po liturgii indywidualna adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00.

9. W Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa, obowiązuje post ścisły. O godz. 8.00 zapraszamy do bazyliki na modlitwę ciemnej jutrzni, a cały dzień na adorację w Ciemnicy. Zachęcamy do indywidualnej adoracji. Na godz.15.00 zapraszamy na czuwanie w chwili śmierci Chrystusa. I w tym czasie rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Ofiary złożone w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc św. w Ziemi Świętej. Po Liturgii rozpocznie się całonocne czuwanie wg następującego porządku:

 Godzina 
 Ulice
21-22
Lubelska, Krzywa, św. Mikołaja, Uściługska, Szkolna  (Ruch Rodzin Nazaretańskich)
22-23
Sienkiewicza, Czarnieckiego, Młodowskiej, Słowackiego, Spółdzielcza, Wspólna  (Schola)
23-00
Pocztowa, Siedlecka, Zamojska, Partyzantów, Mechaniczna, Wojsławicka, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego  (Przyjaciele Oblubieńca)
00-01
Hrubieszowska, Mościckiego, Słoneczna, Pogodna, Południowa, Tęczowa (Dorośli Lektorzy)
01-02
Żwirki i Wigury, Jana Kazimierza, Wiejska, Katedralna, Graniczna, Bydgoska (Rodzina Żywego Różańca)
02-03
I Pułku Szwoleżerów, Czackiego, Reymonta, Stephensona, Śląska (Wspólnota Wolini w Chrystusie)
03-04
Kolejowa, Jedność, Kińczyka, Czerwonego Krzyża, Okszowska, Starościńska (Oaza Dorosłych)
04-05
11 Listopada, ks. Piotra Skargi, Wileńska, Wołyńska (Rycerze Maryi)
05-06
al. Piłsudskiego, pl. Niepodległości (Legion Maryi)
06-07
Sympatycy naszego sanktuarium

 

10. W Wielką Sobotę na godz. 8.00 zapraszamy na wspólną modlitwę - ciemną jutrznię przy Grobie Pańskim.

11. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00 (co pół godz.). Błogosławieństwo będzie odbywać się przed bazyliką, w rzędzie od drzwi głównych aż na chodnik Prosimy by do bazyliki wejść tylko na chwilę modlitwy adoracji Jezusa w grobie.

12. Poświęcenie wody. Prosimy o przyniesienie ze sobą wody w buteleczkach. Kapłani pobłogosławią, będzie również przygotowana w naczyniach przed wejściem do bazyliki dla tych którzy zapomną.

13. Liturgia Wigilii Paschalnej - o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

14. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 procesja eucharystyczna, głosząca radość ze Zmartwychwstania Chrystusa, oraz Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe - według porządku niedzielnego.

15. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w niedzielę.

16. W sanktuarium jest całodobowa transmisja, wszystkie więc liturgie są transmitowane. Tych którzy korzystają z dyspensy zachęcamy do uczestnictwa online. Również na zakończenie każdej mszy św. można przyjechać i przyjąć Komunię św.

17. W sobotę 10 kwietnia bp Adam Bab udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Będzie to pierwszy dzień wizytacji kanonicznej parafii przez ks. Biskupa, która zakończy się w Niedzielę Miłosierdzia.

18. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium błogosławionego Wielkiego Tygodnia.