Ogłoszenia duszpasterskie - 21.03.2021r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B

1. Młodzież z Ruchu Światło – Życie rozprowadza przed bazyliką palmy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na potrzeby związane z formacją tych młodych ludzi.

2. Jeszcze dziś możemy zgłaszać w zakrystii chorych, do których jutro od godz. 11.00 mogą przybyć z posługą sakramentalną kapłani. Rodzinom, które mają w domach chorych od dłuższego czasu, przypominamy, by nie zaniedbać tej posługi wobec swoich bliskich.

3. Jutro rozpoczynamy rekolekcje - program. Poprowadzi je chełmianin, ks. lic. Sylwester Brzozowski, notariusz w Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Od jutra nauki rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00 oraz 19.30 - z myślą o dorosłych, ale również młodzieży pracującej, uczącej się lub studiującej, a także kandydatach do bierzmowania. Ze względu na pandemię zwiększyliśmy liczbę Mszy św. Nie będzie oddzielnych nauk dla dzieci - bardzo prosimy, by jeśli to możliwe, uczestniczyły one z rodzicami. Osobom starszym, chorym czy przeżywającym lęki przypominamy o możliwości uczestnictwa w rekolekcjach online. Na spowiedź zapraszamy we wszystkie dni rekolekcyjne na pół godz. przed każdą Mszą św. Prosimy, by nikt nie został bez sakramentu. Nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy czas. Ufamy, że mimo różnych trudności nie zabraknie nas w świątyni.

4. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka, czyli codziennej modlitwy przez dziewięć miesięcy za konkretne nienarodzone dziecko, którego życie jest zagrożone, z nadzieją, że jednak przez dar tej modlitwy zobaczy światło dziennego życia. Tą modlitwą jest jeden dziesiątek różańca i jakieś dobrowolne postanowienie. Osoby, które chciałby dołączyć do takiej formy modlitwy, prosimy o zabranie ze sobą deklaracji wyłożonych na stolikach z prasą, wypełnienie w domu i przyniesie w czwartek. Serdecznie zachęcamy wszystkich. Być może nigdy jeszcze w tej intencji nie modliliśmy się, być może nawet wiemy, że gdzieś życie dziecka jest zagrożone albo czujemy potrzebę wynagrodzenia za grzech aborcji. Również w kontekście ostatnich protestów dotyczących życia to jest dobra sposobność. Uroczystość składania deklaracji odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 16.00. Po świece zapraszamy przed Mszą św. do zakrystii.

5. Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszym mieście odbędzie się w piątek 26 marca. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00 w Parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie, a zakończy w Skierbieszowie – w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP. Odległość do pokonania to 44 km. Informacje umieszczone są na plakacie.

6. W najbliższy piątek 26 marca młodzież zapraszamy na miejską drogę krzyżową młodych, która odbędzie się o godz. 19.30 w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. czytana będzie Męka Pańska z podziałem na role. Tekst będzie wyświetlany na ekranach. Zapraszamy, aby w rolę ludu włączali się wszyscy wierni przez głośne odczytanie stosownego fragmentu tekstu, który oznaczony będzie kolorem czerwonym.

8. Procesja z palmami odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 10.30. W tym roku chcemy rozpocząć ją przy krzyżu misyjnym na „wysokiej górce”. Prosimy, by każde dziecko miało palmy. Palmy błogosławić będziemy podczas każdej Mszy św.

9. W zakrystii możemy też zgłaszać osoby starsze i samotne mieszkające wokół nas, którym Parafialny Zespół „Caritas” mógłby dostarczyć paczkę żywnościową.

10. W zakrystii możemy składać również ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na wielkanocną dekorację ołtarza.

11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe prowadzone w naszym sanktuarium.

12. Przedszkole nr 11 przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza rodziców z małymi dziećmi, począwszy od tych, które ukończyły 2,5 roku, w celu zapisania ich na nowy rok edukacyjny.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom sanktuarium szczęśliwego tygodnia czasu rekolekcji św. pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.