Ogłoszenia duszpasterskie - 05.04.2021r. - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY ROK B

1. Bóg zapłać! wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu Triduum Sacrum i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Osobom sprzątającym bazylikę, s. Zakrystiance, Panu Organiście, scholi młodzieżowej, służbie liturgicznej. Wdzięczni jesteśmy panom elektrykom - Wiesławowi i Tadeuszowi Krawczyńskim - za wykonanie doświetlenia prezbiterium w bazylice i w kaplicy nad Bramą Uściługską.

2. Nasz Parafialny Zespół „Caritas” przygotował 55 paczek dla potrzebujących.

3. Bóg zapłać! osobom indywidualnym i dzieciom z placówek edukacyjnych Arka za zbiórkę i przekazanie darów.

4. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na nią codziennie przed Mszą św. wieczorną.

5. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest w całości na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Bóg zapłać!

6. W piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje nas post.

7. Osoby, które chciałby dołączyć do chóru parafialnego, zapraszamy na próby do sali nr 3 w podcieniach w tę sobotę o godz. 17.00, w kolejne o 15.30. Jeśli pozwolą na to warunki epidemiologiczne.

8. W sobotę 10 kwietnia rozpocznie się wizytacja naszej parafii. Dokona jej ks. bp Adam Bab. O godz. 14.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1, a o godz. 15.30 Szkoły Podstawowej nr 5. O godz. 17.00 spotka się z Radą Parafialną, a o godz. 18.00 z katechetami. Następnie odbędzie rozmowy z każdym kapłanem indywidualnie.

9. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia - szczególne święto dla Kościoła. Do publicznej czci będą wystawione relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny i bł. Ks. Michała Sopoćki - Sług Bożego Miłosierdzia.

10. To drugi dzień wizytacji parafii przez ks. bpa Adama. Przez cały dzień Pasterz będzie głosił homilię. Po Mszy św. o godz. 9.00 w bazylice odbędzie się spotkanie z grupami duszpasterskimi: Odnowa Wolni w Chrystusie, Przyjaciele Oblubieńca, Rodzina Żywego Różańca, Legion Maryi, Rycerze Maryi, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Parafialny Zespół „Caritas”.

11. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z życia duchowego i materialnego naszej wspólnoty. Po Eucharystii - spotkanie z Zespołem Synodalnym III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.

12. O godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

13. Po Mszy św. o godz. 16.00 ks. Biskup spotka się z duszpasterstwem młodzieży - Oazą, scholą młodzieżową, lektorami i starszymi ministrantami, grupą młodych Przyjaciół Oblubieńca oraz duszpasterstwem rodzin - Domowym Kościołem, Oazą Dorosłych, Poradnią Życia Rodzinnego. Msza św. o godz. 18.00 zakończy wizytację w naszej wspólnocie.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, a Parafianom, Sympatykom i Gościom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej oraz bezpiecznego powrotu do domów.