Ogłoszenia duszpasterskie - 14.03.2021r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B

1. Gościmy dziś ks. Pawła Tomaszewskiego - wicedyrektora „Caritas” Archidiecezji Lubelskiej, który podczas wszystkich Mszy św. głosi homilię. Są obecni również wolontariusze z Lublina. Dziś mamy możliwość nabycia baranków wielkanocnych i paschalików - świec na stół podczas posiłków wielkanocnych. Wolontariusze rozprowadzają je przed bazyliką.

2. Goście z lubelskiej centrali Caritas przywieźli 50 paczek świątecznych dla osób potrzebujących. Zostaną one przekazane przez Parafialny Zespół „Caritas” samotnym i starszym osobom w naszej parafii.

3. W tym tygodniu zapraszamy na 24-godzinne nabożeństwo Rozważania Męki Jezusa Chrystusa. Początek we wtorek po Mszy św. o godz.18.00. Modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem nieustanie przez dobę. Adoracja zakończy się o godz. 17.00. Niech będzie dla nas mobilizacją, by dać coś więcej z siebie jako osobisty dar o nawrócenie grzeszników, dobre owoce rekolekcji i ustanie epidemii. Cieszymy się, że ta trwająca w naszym sanktuarium już od września modlitwa wkomponowuje się w wielkopostną akcję z inicjatywy papieża Franciszka 24 godziny dla Pana. Hasłem tej modlitwy są słowa: On odpuszcza wszystkie twoje winy. Bądźmy dzięki niej w łączności duchowej z Ojcem św. I niech będzie to dla nas przynaglenie do aktywności modlitewnej.

4. W środę zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Rozpocznie ją o godz. 17.15 nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Wcześniej w zakrystii można składać intencje modlitewne. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył i modlitwę uzdrowienia poprowadzi ks. Krzysztof Kralka.

5. W tym tygodniu w piątek wypada Uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W związku z tym nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00. Wszystkich zapraszamy na godz.17.00.

6. W przyszłą niedzielę młodzież z Ruchu Światło – Życie będzie rozprowadzała palmy.

7. W poniedziałek za tydzień rozpoczynamy w naszym sanktuarium rekolekcje. Poprowadzi je chełmianin, ks. Sylwester Brzozowski – notariusz z Kurii Lubelskiej. Program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń, jest też wyłożony przy wyjściu z bazyliki. Prosimy o zabranie dla siebie i ewentualne wywieszenie na klatkach schodowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do takiego zaplanowania swoich obowiązków, aby móc w pełni skorzystać z tego czasu łaski. Zachęcamy też do modlitwy w intencji dobrych owoców rekolekcji.

8. Od dziś przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii zgłoszenia starszych i chorych na spowiedź świąteczną. Odwiedziny chorych w poniedziałek 22 marca od godz. 11. Prosimy o niezgłaszanie chorych odwiedzanych co miesiąc.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.