Ogłoszenia duszpasterskie - 21.02.2021r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B

1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym każdej niedzieli o godz. 17.00 – temat rozważań brzmi Sumienie ruszyło pod krzyżem. Droga krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.00 i dla dorosłych o godz. 17.00. Pamiętajmy, że w centrum naszego życia religijnego jest Eucharystia. Jeśli tylko czas pozwoli, pozostańmy na niej po drodze krzyżowej.

2. Zachęcamy też do podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu lub na dłuższy okres. Księga abstynencji wyłożona jest na stoliku z prasą przy wyjściu głównym. Jednocześnie osobom zdrowym proponujemy post o chlebie i wodzie jako dar w intencji ochrzczonych a niepraktykujących oraz o dobre owoce rekolekcji.

3. Jutro Święto Katedry św. Piotra. W naszej parafii odbędzie się w związku z tym doroczna uroczystość odpustowa z racji wyniesienia naszego kościoła do rangi bazyliki mniejszej. Będzie ona połączona z dziękczynieniem za 25. rocznicę nawiedzenia naszego sanktuarium w znaku Matki Bożej Fatimskiej. Porządek Mszy św.: godz. 7.00, 9.00 i suma odpustowa o 18.00, której będzie przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło. Po Mszy św. o godz. 9.00 aż do godz. 17.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 12.00 do 17.00 chcemy, by dyżur modlitewny pełniły grupy formacyjne. I tak - od 12.00 do 13.00 Rodzina Żywego Różańca, od 13.00 do 14.00 Legion Maryi, od 14.00 do 15.00 Ruch Rodzin Nazaretańskich i dorośli lektorzy, od 15.00 do 16.00 Przyjaciele Oblubieńca i Odnowa w Duchu św. od 16.00 do 17.00 Oaza. Zapraszamy wszystkich w ciągu dnia na chwilę modlitwy. O godz. 17.30 z Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów wyruszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po sumie o godz. 18.00 Różaniec fatimski. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu warunków przypisanych tej łasce. Serdecznie zapraszamy na uroczystości.

4. W Środę Popielcową w wieku 88 lat zmarła s. Kinga Okoń Benedyktynka Misjonarka, posługująca w naszym sanktuarium jako przełożona w latach 1977- 1986. Pogrzeb odbył się wczoraj w Otwocku. W czwartek 25 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. o spokój duszy Siostry. Zaproszenie szczególnie skierowane do uczniów i wychowanków.

5. Trwamy w roku poświęconym św. Józefowi. W naszym sanktuarium od marca chcemy wprowadzić na ten czas Dzień św. Józefa. Będzie to poniedziałek każdego tygodnia, kiedy o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. wotywna o św. Józefie. Poprzedzi ją o godz. 17.40 Nowenna do św. Józefa.

6. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na nasze lubelskie seminarium duchowne. Przekażemy ją na ręce alumna Mateusza Liska.

7. W zakrystii przyjmowane są ofiary na potrzeby dekoracji grobu Pana Jezusa i ołtarza.

8. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowo - budowlane w naszym sanktuarium. Ofiary można składać również przez Internet.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Gościom, Sympatykom i Parafianom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.