Ogłoszenia duszpasterskie - 14.02.2021r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Jutro o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. o łaskę poczęcia dziecka, a po niej specjalne nabożeństwo. Zaproszenie skierowane jest do małżonków borykających się z problemem niepłodności.

2. Najbliższy wtorek to ostatni dzień karnawału. Przypominamy, że dla ludzi wierzących rozpoczyna się ważny okres pokutny. Wszystkie więc zabawy, dyskoteki i inne imprezy taneczne powinny zakończyć się do północy i zniknąć z naszego życia na czas 40 dni. Nasz dar dla Jezusa, który z miłości oddał swoje życie, niechaj wiąże się z wyciszeniem, ofiarą, modlitwą i uczestnictwem w nabożeństwach wielkopostnych. W związku z tym naszym Parafianom, którym oczywiście pozwala na to stan zdrowia, proponujemy w każdy piątek post o chlebie i wodzie. Niech to będzie nasz dar i ofiara Bogu w intencji zaniedbujących i lekceważących swoją wiarę. Zachęcamy serdecznie do tej praktyki.

3. Dobrym rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu będzie 24-godzinne nabożeństwo Rozważania Męki Jezusa Chrystusa. Początek we wtorek po Mszy św. o godz.18.00. Modlitwa będzię przed Najświętszym Sakramentem nieustanie przez dobę z przerwą w Środę Popielcową w godz. od 7.00 do 10.00. Adoracja zakończy się o godz. 16.00. Niech będzie dla nas mobilizacją, by dać coś więcej z siebie niż niedospaną noc jako osobisty dar o nawrócenie grzeszników i ustanie epidemii oraz dobre owoce postu. Szczegóły na plakacie.

4. W najbliższą środę rozpoczynamy już Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Kazania głosić będzie ks. Krzysztof Kralka. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy.

5. W środę zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpocznie ją o godz. 17.15 nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Wcześniej w zakrystii można składać intencje modlitewne. Serdecznie zapraszamy. Będzie to dobre wejście w czas Wielkiego Postu.

6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: drogę krzyżową w piątek o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.00 dla dorosłych oraz Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.

7. Jeśli szukacie inspiracji na Wielki Post, to mamy dla Was propozycję. Począwszy od 17 lutego - Środy Popielcowej - aż do końca Wielkanocnego Poniedziałku towarzyszyć może Wam zdrapka wielkopostna, która zawiera zadania na każdy dzień. Te wielkopostne pomoce duchowe rozprowadza przed bazyliką młodzież oazowa. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na formację duchową młodych ludzi. Już teraz zadbaj o lepsze przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

8. Chłopców od klasy III szkoły podstawowej począwszy zapraszamy w szeregi służby liturgicznej. Jeśli chcesz poznać bliżej liturgię, znaleźć dobrych kolegów przyjdź do zakrystii po Mszy św. lub na zbiórkę w sobotę do godz.11.00 do sali nr 4 w podcieniach.

9. Narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na weekendowe nauki przedmałżeńskie prowadzone w naszym sanktuarium. Pierwsza tura już za tydzień. Informacje i zapisy w kancelarii, telefonicznie czy drogą internetową.

10. W poniedziałek za tydzień wypada Święto Katedry św. Piotra. W naszej parafii odbędzie się w związku z tym doroczna uroczystość odpustowa z racji wyniesienia naszego kościoła do rangi bazyliki mniejszej. Będzie ona połączona z dziękczynieniem za 25. rocznicę nawiedzenia naszego sanktuarium w znaku Matki Bożej Fatimskiej. Porządek Mszy św.: godz. 7.00, 9.00 i suma odpustowa o 18.00, której będzie przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło. Po Mszy św. o godz. 9.00 aż do godz. 16.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 12.00 do 16.00 chcemy, by dyżur modlitewny pełniły grupy formacyjne. I tak od 12.00 - do 13.00 Rodzina Żywego Różańca, od 13.00 do 14.00 Legion Maryi, od 14.00 do 15.00 Ruch Rodzin Nazaretańskich i Dorosłych Lektorów, od 15.00 do 16.00 Przyjaciele Oblubieńca i Odnowa w Duchu św. Zapraszamy wszystkich w ciągu dnia na chwilę modlitwy. O godz. 17.30 z Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów wyruszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po sumie o godz. 18.00 odmówiony zostanie Różaniec fatimski. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu warunków przypisanych tej łasce. Serdecznie zapraszamy na uroczystości.

11. Wszystkim zakochanym oraz Solenizantom nadchodzącego tygodnia jak również ks. Infułatowi w Dniu Urodzin, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Gościom, Sympatykom i Parafianom szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.