Ogłoszenia duszpasterskie - 28.02.2021r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B

1. Zachęcamy do praktyk wielkopostnych - udziału w nabożeństwach, postu, wpisania się do księgi abstynencji, jałmużny. W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. W naszym sanktuarium od jutra chcemy wprowadzić Dzień św. Józefa. z racji roku, któremu szczególnie patronuje Opiekun Kościoła. Będzie to poniedziałek każdego tygodnia, kiedy o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. wotywna o św. Józefie. Poprzedzi ją o godz. 17.40 Nowenna do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.

3. Jutro podczas Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlili się w intencji Żołnierzy Wyklętych. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

5. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. W czwartek zapraszamy o godz. 17.30 na modlitwę w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej, jak również za osoby modlące się za kapłanów.

6. W czwartek też o godz.18.00 Msza św. w Dniu Imienin ks. Infułata. Serdecznie zapraszamy.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas Mszy św. porannych oraz od godz. 16.00 dla dzieci i od godz. 17.30 dla młodzieży - kandydatów do bierzmowania i dorosłych.

8. Odwiedziny starszych i chorych w domach według ustalonego porządku.

9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek - różaniec o godz. 7.30, następnie Msza św. o godz.8.00 oraz rozważanie jednej z tajemnic różańca. Serdecznie zapraszamy.

10. W sobotę też różaniec dla Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej. Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców z synami, młodzież męską. Modlitwa będzie miała następujący porządek: o godz. 8.00 Msza św., później uczestnictwo w nabożeństwie w naszym kościele, konferencja, a następnie modlitwa różańcowa ulicami miasta. Będziemy modlili się, by mężczyźni właściwie odczytywali i wypełniali swoje męskie zadania. Drodzy Bracia, niech Was nie zabraknie! Dajcie świadectwo swojej wiary i troski o ład moralny w Waszych rodzinach i naszej Ojczyźnie!

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się konferencja formacyjna dla Rodziny Żywego Różańca. Zapraszamy też osoby, które chciałyby dołączyć do tej formacji duchowej.

12. Bóg zapłać! za ofiary składane dziś na tacę z przeznaczeniem na prace prowadzone w sanktuarium. Wdzięczni jesteśmy za wszystkie ofiary, które w różny sposób docierają do parafii. Każdej środy wieczorem modlimy się za ofiarodawców. Przypominamy, że ofiary można składać również przez Internet za pośrednictwem formularza zamieszczonego na naszej stornie internetowej.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, wśród których jest nasz ks. Infułat, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Gościom, Sympatykom i Parafianom szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.