Ogłoszenia duszpasterskie - 25.10.2020r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Na tablicach ogłoszeń znajduje się komunikat ks. Arcybiskupa w związku z nawrotem pandemii coronavirusa. Prosimy o zapoznanie się.

2. Dzisiaj we wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła. Nasza bazylika to nie tylko miejsce przebywania Boga wśród nas, ale także nasz dom. Dziękujemy wszystkim, którzy są wrażliwi i troszczą się o jej piękno przez obecność na modlitwie, przynależność do grup i angażowanie się dla dobra wspólnoty parafialnej. Wdzięczni też jesteśmy za wszelkie dotychczasowe ofiary, również i za te złożone dziś na tacę z myślą o bieżących pracach remontowych. W każdą środę podczas nabożeństwa i Mszy św. wieczornej modlimy się za naszych Ofiarodawców. Bóg zapłać za Wasze dobre serca!

3. Jutro kolejny dzień comiesięcznej nowenny z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej o dar poczęcia dla małżeństw niemogących mieć własnych dzieci. Zawsze w czwarty poniedziałek miesiąca Msza św. o godz. 18.00. Prosimy o poinformowanie i zaproszenie małżeństw starających się o potomstwo.

4. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Szymona z racji jego imienin.

5. W niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej bazylice będą sprawowane w porządku niedzielnym. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Na naszych chełmskich cmentarzach w tym roku nie będzie Mszy św. i procesji w obydwa dni świąteczne. Przypominamy o odwiedzeniu grobów zmarłych kapłanów.

6. W poniedziałek za tydzień będziemy wspominać Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00 oraz 16.00 i 18.00. Procesji nie będzie.

7. Przypominamy też, że w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w Czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania tej łaski to: pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej, brak przywiązania do żadnego, nawet najmniejszego, grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Zachęcamy do podjęcia tej praktyki, która pomoże bliskim zmarłym wejść do chwały zbawionych w niebie.

8. Przypominamy, że cmentarz to miejsce święte. Wymaga od nas również odpowiedniego zachowania. Zrezygnujmy w czasie naszej modlitwy przy grobach bliskich z rozmów telefonicznych, słuchania muzyki, palenia papierosów. Pamiętajmy o właściwym dla tego miejsca stroju.

9. Do zabrania są jeszcze karty wypominkowe. Wypełnione czytelnie prosimy składać do puszki, która znajduje się przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Różaniec wypominkowy codziennie o godz. 17.15, a w sobotę o 16.15. Będą też 3 Msze św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach 01,15 i 30 listopada o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

10. W kawiarence możemy nabyć książkę autorstwa ks. Pawła Gołofita pt. W oczekiwaniu na przełom.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów. Wśród nich jest ks. prałat Tadeusz Kądziołka, nasz były proboszcz. Wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.