Ogłoszenia duszpasterskie - 18.10.2020r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Od wczoraj wg nowych rozporządzeń w bazylice może przebywać 110 osób. Prosimy serdecznie byśmy z wiarą podchodzili do sytuacji w której znaleźliśmy się, nie pozostawiali Chrystusa, nie opuszczali świątyń i praktyk religijnych, nie nastawiali się i nie słuchali że tylko w kościele można się zarazić. Równie dobrze może to mieć miejsce w każdym innym miejscu. Jak wiemy różnych epidemii w historii doświadczali ludzie. Niech to będzie raczej dla nas czas dany ku pogłębieniu relacji z Żywym Bogiem, zachęty do modlitwy w tym rodzinnej i do nawracania się. Dla człowieka wierzącego to jest cel.

2. Informujemy, że od tygodnia z naszej bazyliki w dni powszednie i w niedziele emitowane są przez internet wszystkie Msze św. i nabożeństwa. One są pomocą dla do spotkania z Bogiem, zwłaszcza dla chorych , starszych czy przeżywających różne obawy. Nigdy nie zastąpią w pełni uczestnictwa na żywo, dlatego wymagają też praktyk religijnych zastępczych jako zadośćuczynienia np. dodatkowa modlitwa, czytanie Pisma św. czy uczynki miłosierdzia. Pamiętajmy o tym.

3. Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W tym roku towarzyszy mu hasło Oto ja, poślij mnie. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich osobach, które poświęcają się rozkrzewianiu dzieł misyjnych. Taca dzisiejsza w całości przeznaczona jest na potrzeby misji.

4. Zaplanowana na dziś modlitwa różańcową ulicami naszego miasta z ikoną Matki Bożej Chełmskiej w duchu dziękczynienia za 255. rocznicę Koronacji oraz w intencji naszej Ojczyzny i ustanie pandemii nie odbędzie się z powodu nowych obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym.

5. Dziś po każdej Mszy św. przed bazyliką i w kawiarence możemy nabyć napisaną i wydaną przez ks. Pawła Gołofita książkę pt. W oczekiwaniu na przełom. Zachęcamy.

6. Już po raz drugi zapraszamy na 24-godzinne nabożeństwo Rozważania Męki Jezusa Chrystusa. Będzie ono trwało przed Najświętszym Sakramentem nieustanie przez dobę - od najbliższego wtorku 20 października (rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą Świętą) do środy 21 października (zakończenie o godz. 18.00 Mszą Świętą z modlitwą o uzdrowienie). Rozważania będą rozpoczynały się równo o godzinie i będą trwały około trzydziestu minut, a kolejne pół godziny przeznaczone będzie na prywatną modlitwę w ciszy. Czas pandemii niech będzie dla nas mobilizacją, by dać coś więcej od siebie niż niedospaną noc jako osobisty dar o nawrócenie grzeszników i ustanie pandemii. Szczegóły na plakacie.

7. W środę zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą tradycyjnie poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek - modlitwa różańcowa o godz. 17.15. Intencje modlitewne możemy składać w zakrystii.

8. 24 października zamierzaliśmy zorganizować z myślą o mężczyznach wyjazd modlitewny do Białegostoku. W obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego zmuszeni jesteśmy go odwołać.

9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, jak zawsze w czwartą niedzielę miesiąca, przeznaczone są na trwające w sanktuarium remonty. W listopadzie oddajemy do renowacji tabernakulum oraz rozpoczniemy powoli renowację ławek w nawie głównej bazyliki. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Przypominamy, że każdej środy modlimy się za Was.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać wspólnocie Legion Maryi za bezinteresowne pełnienie dyżurów przy tarasie widokowym na dzwonnicy, a wspólnocie Żywego Różańca za bezinteresowność pełnienia dyżurów w bazylice.

11. Listopad to szczególny czas modlitwy za zmarłych. Do zabrania są jeszcze karty wypominkowe. Wypełnione czytelnie, w mianowniku, prosimy składać do puszki, która znajduje się przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Pomyślmy o starszych sąsiadach, by może i im przekazać te karty. Różaniec wypominkowy odprawiany będzie codziennie o godz. 17.15, w sobotę zaś o godz. 16.15.

12. Ze względu na pandemię i małe zainteresowanie w ostatnim czasie zawieszamy aż do odwołania kursowanie autobusu Bazylika.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.