Ogłoszenia duszpasterskie - 16.08.2020r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki pisze do nas: Zwracam się z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych. W bazylice puszka na ten cel znajduje się przy wyjściu głównym. Serdeczne Bóg zapłać! za wsparcie.

2. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 kolejna katecheza przygotowująca nas do zawierzenia Matce Bożej Chełmskiej podczas tegorocznych uroczystości odpustowych.

3. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą chcemy odprawić na naszej Chełmskiej Kalwarii. Ofiarujemy ją w intencjach wynagradzających za wszystkie profanacje w naszej Ojczyźnie.

4. Taca w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na bieżące prace budowlane i remontowe prowadzone w naszym sanktuarium. Zostały odnowione ołtarze boczne - koszt to 20 tys. złotych. Trwa renowacja elewacji bazyliki. Prowadzone są też prace w zakrystii północnej. Wkrótce kolejne prace w kryptach, na które otrzymaliśmy w ostatnim czasie dotację z Urzędu Miasta Chełm w wysokości 61 tys. złotych. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób troszczą się o nasze sanktuarium, serdeczne Bóg zapłać!. Zapraszamy w każdą środę o godz. 17.30 na modlitwę w intencji dobrodziejów parafii.

5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12.00 sprawowana będzie przy ołtarzu polowym w parku przed bazyliką. Mszy św. będzie przewodniczył ks. płk. Mariusz Antczak. Nie będzie w tym czasie Mszy św. w bazylice.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. W niedzielę za dwa tygodnie, 30 sierpnia, na godz. 19.00 zapraszamy do bazyliki na oratorium Mesjasz Jerzego Fryderyka Haendla. Składa się ono z trzech aktów, zawiera 53 wersy z Pisma Świętego, zaczynając od prorockich nadziei nadejścia Mesjasza, poprzez narodziny w Betlejem, całą drogę męki, Zmartwychwstanie, Wniebowstąpienie, powstanie z martwych świętych oraz powtórne Jego przyjście w chwale na końcu czasów. Dzieło Haendla obejmuje wszystkie zasadnicze momenty historii zbawienia, którym towarzyszy niesamowita muzyka w wykonaniu Orkiestry i Chóru Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej. Wstęp wolny. Koncert odbędzie się na cześć 255. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Chełmskiej , 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, oraz dziękczynienie za łaskę wyniesienia na ołtarze kard Stefana Wyszyńskiego.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.