Ogłoszenia duszpasterskie - 23.08.2020r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Dziś w Parafii pw. św. Ducha z koncertem poświęconym św. Janowi Pawłowi II wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Początek o godz. 17.30. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

2. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 kolejna katecheza przygotowująca do Zawierzenia Matce Bożej. Przyświecają jej słowa bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Wszystko postawiłem na Maryję.

3. W środę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w naszej bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

4. W piątek po Mszy św. wieczorem do domu parafialnego zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.

5. W sobotę rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Chełmskiej jako modlitwę przed odpustem. Zapraszamy codziennie do poniedziałku 7 września włącznie na godz. 17.40.

6. Za tydzień w niedzielę 30 sierpnia na godz. 19.00 zapraszamy do bazyliki na oratorium Mesjasz Jerzego Fryderyka Haendla w wykonaniu Orkiestry i Chóru Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej. Wstęp wolny. Koncert odbędzie się z okazji 255. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Chełmskiej, stulecia urodzin św. Jana Pawła II oraz w podziękowaniu za łaskę wyniesienia niebawem na ołtarze Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

7. W dniach 4 - 6 września zapraszamy na Triduum przed odpustem. Tegoroczne uroczystości, którym przyświecać będzie motto Tobie Maryjo zawierzam, wiążą się z 255. rocznicą pierwszej koronacji Cudownej Ikony Chełmskiej oraz Aktem Zawierzenia Miasta Chełm i Ojczyzny. Prowadzi je ks. dr Krzysztof Gałan, Dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego w naszej Kurii Archidiecezjalnej i nasz parafianin. Przygotowania duchowe łączyć będziemy z Mszą św. o godz. 18.00. Codziennie po Eucharystii zapraszamy do rozarium na procesję różańcową z ikoną Matki Bożej Chełmskiej, a bezpośrednio po różańcu apel maryjny. W tych dniach zachęcamy też do spowiedzi. Bardzo prosimy duchowe wykorzystanie tego czasu. Głównym gościem tegorocznych uroczystości odpustowych będzie ks. bp Andrzej Jeż z Tarnowa.

8. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób troszczą się o nasze sanktuarium, serdeczne Bóg zapłać!. Wdzięczni też jesteśmy za ofiary składane dzisiaj na tacę na prace remontowo - budowlane.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.