Ogłoszenia duszpasterskie - 09.08.2020r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. We wtorek kolejny dzień przygotowania do uroczystości zawierzenia Matce Bożej Chełmskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

2. W czwartek zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 17.30. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Modlitwie będzie przewodniczył ks. Michał Myśliwiecki.

3. W piątek wypada 79. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego - wielkiego czciciela Matki Bożej Niepokalanej. Niech będzie ona dla nas zachętą do większej pracy nad sobą w pobożności maryjnej i w trosce modlitewnej o pokój, zgodę i szacunek w naszej ojczyźnie. Tak bardzo dziś potrzeba nam jedności.

4. W piątek o godz. 18.00 na cmentarzu prawosławnym na terenie sanktuarium odbędzie się spotkanie polsko – ukraińskie i zostanie zapalony Płomień Braterstwa.

5. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. Podczas każdej Eucharystii błogosławieństwo ziół i kwiatów.

6. W sobotę też przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej - Cudu nad Wisłą. W bazylice o godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem parlamentarzystów, władz samorządowych i służb mundurowych, zwłaszcza wojska. Modlitwie będzie przewodniczył i kazanie wygłosi nowo mianowany proboszcz Parafii pw. św. Kazimierza w Chełmie ks. płk Mariusz Antczak.

7. Przypominamy, że w naszym sanktuarium codziennie o godz. 12.00 odmawiana jest modlitwa różańcowa, którą prowadzi Rodzina Żywego Różańca. Zapraszamy.

8. W kawiarence można nabyć wiele ciekawych wydawnictw. Polecamy tomik poezji Dotknąć ciszy s. Marii – Barbary Handerskiej - jadwiżanki pochodzącej z naszej parafii. Zbiór ten może stanowić nieocenioną pomoc w modlitwie, jest również cegiełką na remonty w sanktuarium. Koszt 10 zł. Zaś Księga cudów i łask oraz Dzieje jednego obrazu to bardzo cenne publikacje o kulcie Matki Bożej Chełmskiej.

9. Przypominamy, że ciągle trwa pandemia. Prosimy, więc o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych. Zakładajmy maseczki zakrywając usta i nos. Niezależnie od swojego spojrzenia na ten temat prosimy o przestrzeganie tego w imię miłości bliźniego. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy do tej pory w tej kwestii są solidni.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymującym do naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.