Ogłoszenia duszpasterskie - 28.06.2020r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Decyzją ks. abpa Stanisława Budzika w naszej parafii nastąpiły zmiany personalne kapłanów. Po rocznej praktyce najpierw jako diakon, a od miesiąca kapłan odchodzi od nas ks. Michał Myśliwiecki. Został skierowany do posługi w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie. Za jego posługę podziękujemy dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00. Do pracy duszpasterskiej w naszym sanktuarium został skierowany nowo wyświęcony ks. Mateusz Wójcik pochodzący z diecezji płockiej. Mszę św. prymicyjną będzie sprawował w niedzielę 05 lipca o godz. 9.00.

2. Dziś wybory prezydenckie. Obyśmy stanęli na wysokości zadania. Pamiętajmy o modlitwie i oddaniu głosu.

3. Jutro w archikatedrze lubelskiej o godz. 11.00 święcenia biskupie ks. Adama Baba. Uroczystości będzie transmitowała Telewizja Trwam. TVP 3 Lublin, Radio Plus Lublin i transmisję internetową.

4. Jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

5. Jutro też podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji ks. Pawła z racji imienin. Zapraszamy!

6. W czasie wakacji w dni powszednie podczas Mszy św. wieczornych nie będzie kazań.

7. W czasie wakacji taras widokowy na dzwonnicy oraz Kawiarenka „Na Górce” czynne będą codziennie w godz. od 10.00 do 18.00. Krypty zaś otwarte będą tylko w sobotę i niedzielę. Serdecznie zapraszamy!

8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej, nowych powołań oraz osób, które modlą się za powołanych.

9. W czwartek o godz. 18.00 w bazylice będziemy modlili się w intencji ks. Tomasza w wigilię imienin. Serdecznie zapraszamy!

10. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30. Dzieci i młodzież prosimy o skorzystanie ze spowiedzi z racji zakończenia roku szkolnego. W czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych w domach.

11. W piątek o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. za pomordowanych w Kumowej Dolinie.

12. W piątek w archikatedrze w Lublinie o godz. 19.00 odbędą się doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Płaczącej. W tym roku mija 71. rocznica Cudu Lubelskiego. Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza.

13. Nabożeństwo pierwszej soboty: godz. 7.30 - różaniec, 8.00 - Msza św., a po niej ok. piętnastominutowe nabożeństwo. Pierwsza sobota miesiąca w naszym sanktuarium to od ośmiu miesięcy spotkanie modlitewne dla mężczyzn ziemi chełmskiej – tzw. męski różaniec. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku od dziecka do starszego. Początek - Msza św. o godz. 8.00. Jak Bóg pozwoli, tym razem wyjdziemy z modlitwą na ulice naszego miasta. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek. Zapraszamy! Niech Cię, Bracie, nie zabraknie! Zaproś swoich znajomym! Potrzebujemy modlitwy mężczyzn silnych wiarą.

14. W tym tygodniu powróci do sanktuarium po konserwacji Cudowna Ikona Matki Bożej Chełmskiej. Pierwsze odsłonięcie nastąpi 7 lipca podczas Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to ważne dla nas współczesnych wydarzenie nie tylko historyczne, ale przede wszystkim duchowe. Właśnie 7 lipca 1946 roku odbyła się koronacja obecnej Ikony, której dokonał Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński. Wtedy też przed obrazem został wypowiedziany Akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Zostanie on ponowiony w naszym sanktuarium podczas tegorocznych uroczystości odpustowych. Ale do tego wydarzenia musimy się duchowo przygotować poprzez nowennę trwającą dziewięć tygodni. Jej początek właśnie we wtorek 7 lipca katechezą maryjną głoszoną podczas Mszy św. Tak będzie w każdy wtorek przez całe wakacje. Serdecznie zapraszamy! Gdyby ktoś nie mógł przybyć do świątyni, ciągle trwa transmisja online. Informujemy, że została również wykonana kopia Chełmskiej Ikony jako wotum wdzięczności i pamiątka 255. rocznicy koronacji. Jest to indywidualny dar dla sanktuarium. Obraz ten za zgodą ks. Arcybiskupa będzie peregrynował do parafii ziemi chełmskiej.

15. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za ofiary składane osobiście na tacę lub do puszki czy przelewane na konto parafialne na potrzeby prowadzonych prac na terenie sanktuarium. Wdzięczni jesteśmy za wszystkie modlitwy i za każde dobre słowo. Przypominamy, że każdej środy wieczorem modlimy się za dobrodziejów naszego sanktuarium. W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z odnowieniem obrazów w ołtarzach bocznych i pozłoceniem ram.

16. W kawiarence są do nabycia ikony Matki Bożej Chełmskiej. Dobrze byłoby, by w każdym domu był obraz Chełmskiej Pani. Ikona mogłaby być też znakomitym prezentem na imieniny, urodziny czy jubileusz.

17. W tym roku Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała zmienioną formę z racji obostrzeń epidemicznych. Będzie to forma sztafety. Każdego dnia będą pielgrzymowały trzy kolejne grupy. Nasza grupa 17-a ma wyznaczone dwa dni 8 (to jest sobota) i 14 (piątek) sierpnia. W grupie może pielgrzymować maksymalnie 40 osób – decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy tylko pocztą elektroniczną na adres ks. przewodnika Mariusza Kruka. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii po szczegółowe informacje. Jeżeli ktoś z różnych względów nie może iść na pielgrzymkę, a chciałby aby pielgrzymi modlili się w jego intencji, to może wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”. Intencje do tego funduszu przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

18. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Gościom i Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.