Ogłoszenia duszpasterskie - 05.07.2020r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Jeszcze tylko przez najbliższy tydzień zapraszamy do naszego sanktuarium na różaniec o godz. 20.30 i Apel Maryjny w intencji naszej Ojczyzny, zwłaszcza ustania pandemii.

2. Jak wszyscy wiemy, powróciła już do sanktuarium po renowacji Cudowna Ikona Matki Bożej Chełmskiej. Jest w tej chwili zasłonięta i pozostanie tak do najbliższego wtorku 7 lipca do godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to ważne dla nas, współczesnych, wydarzenie nie tylko historyczne, ale przede wszystkim duchowe. Właśnie 7 lipca 1946 roku odbyła się koronacja obecnej Ikony, której dokonał Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński. Wtedy też przed obrazem został wypowiedziany Akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Zostanie on ponowiony w naszym sanktuarium podczas tegorocznych uroczystości odpustowych. Ale do tego wydarzenia musimy się duchowo przygotować poprzez nowennę trwającą dziewięć tygodni. Jej początek właśnie we wtorek 7 lipca katechezą maryjną głoszoną podczas Mszy św. Tak będzie w każdy wtorek przez całe wakacje. Gdyby ktoś nie mógł przybyć do świątyni, ciągle trwa transmisja online. „Wszystko postawiłem na Maryję” to jest myśl przewodnia katechez. Zatem w przygotowaniu do zawierzenia sięgniemy do duchowości Wielkiego Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.

3. Informujemy, że została również wykonana kopia Chełmskiej Ikony jako wotum wdzięczności i pamiątka 255. rocznicy koronacji. Jest to indywidualny dar dla sanktuarium. Obraz ten za zgodą ks. Arcybiskupa będzie peregrynował do parafii ziemi chełmskiej. Aktu pobłogosławienia odnowionej Ikony, również jej kopii oraz pozłoconej wnęki ołtarzowej w najbliższy wtorek dokona ks. infułat Kazimierz Bownik, jak również poprowadzi wszystkie konferencje nowenny Serdecznie wszystkich zapraszamy!

4. Kawiarenka Na Górce zaprasza na spotkania rodzinne, przyjacielskie przy dobrym ciastku i kawie.

5. W sobotę wypada 38. rocznica śmierci ks. kan. Marcelego Mrozka, wieloletniego, drugiego z kolei proboszcza naszej parafii. Na Mszę św. zapraszamy na godz. 17.00. Przy tej okazji gorąca prośba - odwiedzając groby bliskich, pamiętajmy też o mogiłach kapłanów, by tam czasem zatrzymać się na modlitwę czy postawić znicz. Prowadźmy też dzieci i młodzież, ucząc pamięci o swoich bliskich zmarłych i o zmarłych kapłanach.

6. W niedzielę za tydzień, w 77. rocznicę Rzezi Wołyńskiej, zapraszamy wszystkich do bazyliki na wspólną modlitwę i Mszę św. o godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę w Parafii Rozesłania św. Apostołów doroczny odpust parafialny. Jesteśmy zaproszeni na tę uroczystość.

8. W kancelarii trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 8 i 14 sierpnia. Przewodnikami duchowymi będą ks. Mariusz Kruk z Parafii Miłosierdzia Bożego i ks. Adam Sowa z Parafii św. Matki Teresy z Kalkuty. Serdecznie wszystkich, zwłaszcza młodzież, zachęcamy do udziału. Przypominamy, że w tym roku ze względu na pandemię pielgrzymka ma charakter sztafety. Uczestnicy idą tylko w ciągu dnia i wracają na noclegi do domu. Istnieje też fundusz pomocy Idę z Tobą.

9. Jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2021. Msze św. możemy zamawiać od jutra w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Gościom i Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.