Ogłoszenia duszpasterskie - 21.06.2020r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy Członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w Domu Parafialnym.

2. Od najbliższego poniedziałku 22 czerwca rozpoczyna działalność Instytut Zdrowia CONCORDIA mieszczący się w budynku na terenie Ogrodu Różańcowego. Zajmuje się on promocją zdrowego stylu życia w oparciu o naukę św. Hildegardy – doktora Kościoła. Zapraszamy do korzystania z konsultacji, porad i zakupu produktów od poniedziałku do czwartku w godz. od 9.00 do 11.00, w piątki od 16.00 do 18.00. Instytut zaprasza na bezpłatną prelekcję nt. Jak wzmocnić naturalną odporność organizmu w czasie pandemii?, która odbędzie się w sobotę 27 czerwca o godz. 17.00 w Bibliotece w podcieniach.

3. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w wigilię imienin ks. Jana.

4. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na drogę krzyżową po naszej kalwarii. Podczas tej modlitwy śpiewana będzie Litania do Serca Jezusa.

5. Z inicjatywy wspólnoty Legion Maryi zapraszamy do bazyliki na całonocną modlitwę różańcową w intencji wyborów prezydenckich. Rozpocznie się ona w piątek o godz. 20.30, a zakończy się Mszą św. o godz. 7.00 w sobotę. Różaniec z rozważaniami odmawiany będzie o pełnych godzinach, następnie przewidziano pól godziny na modlitwę w ciszy. Cały czas wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 10.00 ks. bp Józef Wróbel udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas VIII.

7. Ofiary na tacę zbierane za tydzień przeznaczone będą na prace remontowo - budowlane w naszym sanktuarium. Za kilka dni rozpocznie się remont zakrystii północnej z otwarciem przejścia do krypt. Projekt Centrum Dialogu Kultur na Górze Chełmskiej, który we współpracy z Prezydentem Miasta Chełm przygotowaliśmy, pozytywnie przeszedł weryfikację formalną i zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Funduszu Norweskiego. Jeśli pomyślnie przejdziemy także ocenę merytoryczną, zyskamy 85 proc. dofinansowania. Proszę Was o modlitwę. Dziękuję wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspomagają wydobywanie piękna z tego miejsca.

8. Stoimy dziś w obliczu wielkich patriotycznych wyzwań. Za tydzień wybory prezydenckie. My, ludzie wierzący, pragniemy Polski chrześcijańskiej i katolickiej. Dlatego nikogo z nas nie powinno zabraknąć przy urnie. Sługa Boży kard Stefan Wyszyński mówił: Polska albo będzie katolicka, albo jej wcale nie będzie. Katolik zatem nie może wspierać niezgodnych z wiarą ideologii, bo będzie podcinał swoje korzenie. Módlmy się o mądrość i jedność dla nas.

9. Informacja od o. Grzegorza - kapelana naszego szpitala. Ze względu na zagrożenie epidemiczne od trzech miesięcy utrudniona jest posługa duszpasterska. Jeśli na chwilę obecną zaistnieje potrzeba leczenia szpitalnego, a chory chce przyjąć sakramenty, prosimy przed pójściem do szpitala poprosić kapłana z parafii.

10. Prezydent Chełma zaprasza do udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, który jest wyjątkową okazją do bezpośredniego i rzeczywistego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu miasta. W tym roku na realizację zadań przeznaczona została kwota 2,5 miliona złotych, w tym 750 tysięcy złotych na projekty ogólnomiejskie oraz po 175 tysięcy złotych na każde z dziesięciu osiedli. Stwarza to jeszcze większe możliwości dla mieszkańców Chełma. Zaangażowanie w tzw. budżet obywatelski to nie tylko okazja do realizacji zadań inwestycyjnych, ale również do integracji i zacieśniania więzi, na przykład poprzez organizację wydarzeń kulturalnych czy społecznych. Projekty na poziomie osiedlowym i miejskim wzajemnie się uzupełniają, dając impuls do rozwoju całego miasta. W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec Chełma, który ukończył 16 lat. Termin składania projektów mija 10 lipca br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.