Ogłoszenia duszpasterskie - 09-02.2020r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. We wtorek wypadają Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – 162. rocznica Objawień oraz XXVIII Światowy Dzień Chorego, który będziemy przeżywali pod hasłem: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28). Wszystkich starszych i chorych naszych Parafian zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 12.00. Prosimy dobre dzieci i dobrych sąsiadów o pomoc starszym w dostaniu się do kościoła.

2. W środę podczas Mszy św. o godz.7.00 będziemy się modlić o życie wieczne dla śp. ks. Juliana Jakubiaka, pierwszego proboszcza naszej parafii, w 78. rocznicę Jego śmierci. Zapraszamy.

3. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich zakochanych małżonków i narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na specjalną modlitwę błogosławieństwa.

4. 22 lutego w sobotę przeżywać będziemy odpust ku czci Katedry św. Piotra. połączony z 24. rocznicą Nawiedzenia Figury Matki Bożej Fatimskiej w naszym mieście. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. bp Aleksander Jazłowiecki z Diecezji Kijewsko - Żytomierskiej.

5. Przypominamy nabożeństwa sprawowane w naszym sanktuarium w ciągu tygodnia o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św.: poniedziałek - do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, we wtorek - różaniec, w środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek - różaniec, w piątek - Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę po Mszy św. o 17.00 odmawiana jest Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej, we wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 - Nowenna do św. Antoniego, w czwartek – Nowenna do św. Andrzeja Boboli i ucałowanie relikwii.

6. Zapraszamy do kawiarenki na spotkanie przyjacielskie czy rodzinne przy na przykład smacznym domowym cieście.

7. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.