Ogłoszenia duszpasterskie - 16-02.2020r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Przypominamy, że w naszym sanktuarium trwają spotkania dla seniorów: emerytów i rencistów. Na kolejne zapraszamy jutro na godz. 10.00 do sali różańcowej.

2. W środę zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpocznie ją o godz. 17.15 nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Wcześniej w zakrystii można składać intencje modlitewne. Serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek o godz. 18.00 do sali różańcowej zapraszamy na kolejną katechezę rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. W sobotę wypada Święto Katedry św. Piotra. W naszej parafii odbędzie się w związku z tym doroczna uroczystość odpustowa z racji wyniesienia naszego kościoła do rangi bazyliki mniejszej. Będzie ona połączona z dziękczynieniem za kolejną rocznicę nawiedzenia naszego sanktuarium w znaku Matki Bożej Fatimskiej. Porządek Mszy św.: godz. 7.00, 9.00 i suma odpustowa o 18.00, której będzie przewodniczył ks. bp Aleksander Jazłowiecki z Diecezji Kijowsko – Żytomierskiej. Po Mszy św. o godz. 9.00 aż do godz. 16.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 12.00 do 16.00 chcemy, by dyżur modlitewny pełniły grupy formacyjne. I tak od 12.00 - do 13.00 Rodzina Żywego Różańca, od 13.00 do 14.00 Legion Maryi, od 14.00 do 15.00 Ruch Rodzin Nazaretańskich, od 15.00 do 16.00 Przyjaciele Oblubieńca i Odnowa w Duchu św. Zapraszamy wszystkich w ciągu dnia na chwilę modlitwy. O godz. 17.30 z Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów wyruszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej - zapraszamy do uczestnictwa. Po sumie o godz. 18.00 odmówiony zostanie Różaniec fatimski. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu warunków przypisanych tej łasce.

5. W tym roku obchodzimy Jubileusz 255 Rocznicy Pierwszej Koronacji Obrazu Matki Bożej Chełmskiej. Dziękczynienie będziemy przeżywali podczas tegorocznego odpustu wrześniowego. Duchowo chcemy przygotowywać się do zawierzenia Matce Bożej mieszkańców Ziemi Chełmskiej. Materialnie zaś chcemy odnowić tzn. pozłocić cały ołtarz w którym znajduje się Cudowna Ikona. Całkowity koszt to 40 tys. złotych. Chciałbym by to było nasze wotum wdzięczności za opiekę Maryi nad nami. Jeśli ktoś z nas czuje szczególną wdzięczność dla Matki Bożej może złożyć dar na renowację. Otwieramy specjalną księgę ofiarodawców na renowacje ołtarza. Ofiary możemy składać w zakrystii, kancelarii czy na konto parafialne.

6. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowo - budowlane w sanktuarium.

7. Przypominamy, że istniej możliwość odpisania 1% z podatku na nasze Chełmskie Hospicjum im. ks. Kan. Kazimierza Malinowskiego.

8. Zapraszamy do kawiarenki na smaczne domowe ciastko.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Gościom, Sympatykom i Parafianom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.