Ogłoszenia duszpasterskie - 26.01.2020r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Dziś po Mszy św. o 16.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru z Parafii św. Rodziny z Lublina.

2. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na prace remontowo - budowlane prowadzone w sanktuarium.

3. We wtorek zakończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Osoby, które nie mogły w wyznaczonym czasie przyjąć kapłana z modlitwą, a chcą prosić o błogosławieństwo swojego domu, mogą to zgłosić w zakrystii, kancelarii czy telefonicznie. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, z którymi spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie błogosławieństwa. Wdzięczni jesteśmy za rozmowy, serdeczność i gościnność. Księżom Infułatowi i Kanonikowi dziękujemy za opiekę i wieczorną posługę duszpasterską w bazylice. Podsumowanie wizyty nastąpi w niedzielę za tydzień podczas każdej Mszy św.

4. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo. Zainicjuje je modlitwa różańcowa o godz.7.30.

5. W najbliższą sobotę, już po raz trzeci, męski różaniec. Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców z synami, młodzież męską. Modlitwa będzie miała następujący porządek: o godz. 8.00 Msza św., później uczestnictwo w nabożeństwie w naszym kościele, a następnie wyjście z modlitwą różańcową na ustach na ulice miasta. Będziemy modlili się, by mężczyźni właściwie odczytywali i wypełniali swoje męskie zadania. Drodzy Bracia, niech Was nie zabraknie! Dajcie świadectwo swojej wiary i troski o ład moralny w Waszych rodzinach!

6. Za tydzień w niedzielę wypada Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, zwana inaczej Matki Bożej Gromnicznej. Każda Eucharystia związana będzie z błogosławieństwem świec. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego - będziemy się modlili w intencji naszych sióstr zakonnych.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się konferencja formacyjna dla Rodziny Żywego Różańca. Zapraszamy też osoby, które chciałyby dołączyć do tej formacji duchowej.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu dzieci z ogniska muzycznego w Lublinie.

9. W sobotę 8 lutego zapraszamy wszystkich naszych parafian – młodzież i dorosłych, małżeństwa i osoby samotne - na zabawę karnawałową. Poprzedzi ją Msza św. o godz. 17.00. Zabawa potrwa do północy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc osoby chętne prosimy o zapisywanie się w kancelarii bądź zakrystii. Wpisowe wynosi 25 zł, kwota ta obejmuje gorące danie, napoje, kawę, herbatę. Przychodzimy z własnym koszyczkiem, którego zawartość znajdzie się, oczywiście, na wspólnym stole.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.