Ogłoszenia duszpasterskie - 12.01.2020r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii półkolonie, w których uczestniczyło 38 osób. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania spotkań: Wychowawcom - p. Jolancie Bulskiej - kierownikowi wypoczynku i autorce programu, p. Monice Skrzypczak, p. Agnieszce Baran-Reducha, p. Małgorzacie Matysek - Wróblewskiej, p.Anecie Kamola- Wróbel, Jadwidze Rzeszot, Księżom Wikariuszom, Katechetom – p.Justynie Bednarczyk, p. Iwonie Kot, p. Bożenie Kmicie, p. Annie Wawrzyniak, p. Emilowi Kolendzie, a także Młodzieży - Wolontariuszom z I LO im. Stefana Czarnieckiego. Dziękujemy wodzirejowi – p. Piotrowi Wojdyle - Nafalskiemu, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5, Chełmskiej Bibliotece Publicznej, Restauracji Kresowe Jadło, Parafialnemu Zespołowi Caritas, który był sponsorem wypoczynku.

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszym sanktuarium łączymy te modlitwy z wieczorną Mszą św. Ks. Proboszcz parafii prawosławnej w naszym mieście zaprasza dziś do cerkwi na godz. 17.00 na nabożeństwo ekumeniczne.

3. Przez cały dzisiejszy dzień członkowie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca głoszą świadectwo i prowadzą po mszach zbiórkę na rzecz Centrum Formacji, czyli miejsca, w którym będą formować się nowi ewangelizatorzy. Dziękujemy za ich posługę, jednocześnie zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać się duchowo, na spotkania w każdy poniedziałek na godz. 19.00.

4. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na nasze lubelskie seminarium. Składamy Bóg zapłać.

5. W czwartek 23 stycznia, jak każdego roku z racji Wspomnienia Męczenników Pratulińskich, gościć będziemy w bazylice braci i siostry Kościoła greckokatolickiego, którzy będą celebrować Eucharystię o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę Święto Nawrócenia św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Porządek Mszy św. tak jak w dzień powszedni.

7. W sobotę od godz. 11.00 w kancelarii parafialnej będzie pełniła posługę Pani Prawnik, służąc pomocą w sprawach małżeńskich w zakresie prawa kościelnego.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru z Parafii pw. św. Rodziny w Lublinie.

9. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, z którymi spotkaliśmy się w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za wspólną modlitwę, szczere rozmowy i gościnność. Przypominamy, że parafianie, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć u siebie kapłana, a chcą prosić o modlitwę i błogosławieństwo, mogą to uczynić w zakrystii lub w kancelarii czy też telefonicznie.