Ogłoszenia duszpasterskie - 12.01.2020r. - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego jest ostatnią okresu Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły - tradycyjnie ze śpiewaniem kolęd będziemy trwali do 2 lutego do Święta Ofiarowania Pańskiego. Pomódlmy się dziś w duchu dziękczynienia za otrzymany chrzest i za kapłana, którym posłużył się Bóg, by uczynić nas swymi dziećmi. Zachęcamy, by podejść do chrzcielnicy i przeżegnać się wodą chrzcielną.

2. Jutro rozpoczynamy spotkania przy parafii dla dzieci w ramach trwających ferii. Dzieci zapraszamy od godz. 10.00 do 14.00. Spotkania będą odbywały się w sali różańcowej. Potrwają do piątku. W środę będzie karnawałowy bal przebierańców pod hasłem w świecie bajek. Zapraszamy w tym dniu również dzieci, które nie są zapisane na ferie.

3. W środę zapraszamy na modlitwę uzdrowienia duszy i ciała, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpocznie się ona o godz. 17.15 Nowenną do Matki Bożej Chełmskiej, następnie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., a po niej, ok. godz. 19.00, modlitwa uwielbienia. Intencje do modlitwy możemy składać do puszki lub w zakrystii przed nabożeństwem.

4. Za tydzień po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe Radę Parafialną. Odbędzie się ono w Domu Parafialnym.

5. Zwolniły się miejsca na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 4 - 12 sierpnia. Zapisy i informacje w zakrystii i kancelarii parafii.

6. Na pewien czas wstrzymujemy zbiórkę makulatury, aż do odwołania oraz udzielanie stypendiów. Powodem są niskie ceny skupu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło przez ostatnie 3 lata.

7. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium udanego tygodnia.

8. Wdzięczni jesteśmy wszystkim rodzinom, z którymi spotkaliśmy się w domach w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za dar wspólnej modlitwy i gościnność.