Ogłoszenia duszpasterskie - 03.11.2019r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Zakończony sezon pielgrzymkowy i turystyczny to czas, by podziękować Braciom i Siostrom z Legionu Maryi za pełnienie dyżurów w dzwonnicy, Rodzinie Żywego Różańca w bazylice, Panu Adamowi Czujkowskiemu - przewodnikowi - za oprowadzanie grup. Bóg zapłać wszystkim za bezinteresowną posługę na rzecz naszego sanktuarium.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy troszczą się o swoją świętość i zbawienie, do zawierzenia siebie i swojego życia Jezusowi przez Maryję według Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do NMP św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Odkryj moc zawierzenia Maryi - pod takim hasłem w naszym sanktuarium będziemy się przygotowywać do tego zawierzenia 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Poprzedzać je będzie 33-dniowy okres duchowego przygotowania, skoncentrowany na Mszach św. w każdy czwartek, o godz. 18.00 połączonych z tematyczną katechezą. Początek już w najbliższy czwartek. W tym dniu pragnący wstąpić w niewolę Maryi będą mogli złożyć deklarację zakupu podręcznika formacyjnego. Zapraszamy.

3. Dorosłych parafian i sympatyków, którzy chcieliby dołączyć do czytających Pismo św. podczas Mszy św., zapraszamy w najbliższy wtorek do kancelarii na godz. 19.00 na pierwsze spotkanie przygotowawcze.

4. W środę po Mszy św. wieczorem odbędzie się spotkanie formacyjne dla dorosłych lektorów.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy szczególnie do modlitwy w intencji powołanych do Służby Bożej.

6. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na kurs Nowe Życie, rekolekcje w naszym sanktuarium, które odbędą w dniach 8 - 10 listopada. Informacje i zapisy w zakrystii i kancelarii.

7. Ze względu na śluby w najbliższą sobotę różaniec wypominkowy będzie po Mszy św. o godz. 17.00, a nie jak jest napisane o 16.15. Przepraszamy za zmianę.

8. Instytut Zdrowia CONCORDIA zaprasza na wykład i warsztaty poświęcone depresji i odzyskaniu wewnętrznej harmonii. Wykład odbędzie się 11 listopada, a warsztaty 16, 22 i 23 listopada się w Bibliotece od godz. 16°° 17ᶾ°. Informacje i zapisy telefonicznie lub poczta elektroniczną na adres Instytutu podany na stronie Bazyliki.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy do domu pielgrzyma Panów Przewodników Sanktuaryjnych.

10. W kawiarence możemy zakupić już kalendarze na przyszły rok oraz Księgę cudów i łask i jak zawsze zjeść smaczne ciasto.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.