Ogłoszenia duszpasterskie - 20.10.2019r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W tym roku towarzyszy mu hasło Ochrzczeni i posłani. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich osobach, które poświęcają się rozkrzewianiu dzieł misyjnych. Taca dzisiejsza w całości przeznaczona jest na potrzeby misji.

2. Młodzież z Ruchu Światło – Życie przed bazyliką rozprowadza dziś kremówki papieskie – zebrane ofiary przeznaczone zostaną na udział w rekolekcjach formacyjnych.

3. Instytut Zdrowia CONCORDIA zapraszama na warsztaty kulinarne w najbliższy czwartek 24 października. Warsztaty odbędą się w Domu Pielgrzyma w godz. od 19 do 21. Informacje i zapisy w godzinach pracy Instytutu na terenie Ogrodu Różańcowego lub telefonicznie, telefon podany na tablicy, do 22 października.

4. Doczekaliśmy czasów, w których społeczeństwa stopniowo oswajane są z ohydnym zjawiskiem pedofilii. Z jednej strony ściga się i dobrze, a z drugiej wpływowe środowiska próbują przemycać przekaz mówiący o rzekomo pozytywnych aspektach kontaktów seksualnych z udziałem dzieci, pod warunkiem obustronnej zgody, także za pośrednictwem tak zwanej edukacji seksualnej, ukazywanej – a jakże! – pod pretekstem troski o najmłodszych. W najbliższy piątek w naszej ojczyźnie planowany jest w szkołach ‘Tęczowy piątek”. Apelujemy do rodziców o czujność w tej sprawie. Władze naszego miasta nie aprobują tej formy edukacji.

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, jak zawsze w czwartą niedzielę miesiąca, przeznaczone są na trwające przy sanktuarium remonty. Obecnie zakładana jest sygnalizacja przeciwpożarowa w bazylice. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

6. W przyszłą niedzielę na godz. 19.00 zapraszamy do bazyliki na koncert utworów Stanisława Moniuszki w 200. rocznicę urodzin kompozytora. Wystąpi Chór Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis” z Włodawy pod dyrekcją Marcina Obuchowskiego.

7. Listopad to szczególny czas modlitwy za zmarłych. Do zabrania są jeszcze karty wypominkowe. Wypełnione czytelnie, w mianowniku, prosimy składać do puszki, która znajduje się przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Pomyślmy o starszych sąsiadach, by może i im przekazać te karty. Różaniec wypominkowy odprawiany będzie codziennie o godz. 17.15, w sobotę zaś o godz. 16.15.

8. Zapraszamy wszystkich na kolejny kurs Nowe Życie, czyli na weekendowe rekolekcje, w czasie których możemy na nowo rozbudzić w sobie Ducha Bożego. Kurs trwał będzie od 8 do 10 listopada (od piątku do niedzieli). Zapraszamy tych, którzy są już głęboko zakorzenieni w Bogu, oraz tych, którzy w ogóle nie doświadczają Bożej miłości w swoim życiu. Przypominamy, że kursy Szkoły Nowej Ewangelizacji są przedsięwzięciami ponadwspólnotowymi. To zaproszenie jest więc skierowane do wszystkich.

9. Zapraszamy na koncert zespołu Good God, w którym gra nasz wikariusz ks. Paweł Gołofit. Odbędzie się on 12 grudnia o godz. 19:30 w Chełmskim Domu Kultury. Będzie to ewangelizacyjny koncert, podczas którego usłyszymy utwory zapowiadające trzecią płytę zespołu. Bilety w cenie 20 zł do kupienia w ChDK-u.

10. W przyszłym roku na przełomie lutego i marca, chcemy zorganizować pielgrzymkę do Meksyku. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii i kancelarii oraz podjęcie decyzji w ciągu dwóch tygodni. Dokonaliśmy wstępnej rezerwacji.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.