Ogłoszenia duszpasterskie - 13.10.2019r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy XIX Dzień Papieski, tym razem pod hasłem Wstańcie, chodźmy. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. Jak każdego roku, składając przed bazyliką ofiary do puszki, możemy włączyć się w dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia i być darczyńcą stypendiów dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Młodzieży Szkoły Podstawowej nr 1 za zaangażowanie.

2. Dziś ostatni różaniec fatimski o godz.17.30. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

3. Dziś nasza Ojczyzna domaga się od nas dowodów miłości. Niech nikogo z nas dorosłych nie zabraknie w lokalach wyborczych. Mamy wspaniałych orędowników. Matkę Bożą czczoną w znaku fatimskim oraz św. Jana Pawła II. Zechciejmy przypomnieć sobie nauczanie.

4. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Podczas różańca o godz. 17.30 będziemy modlili się w intencji nauczycieli i pracowników oświaty.

5. Wspólnota "Wolni w Chrystusie" zaprasza na Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 14 października o godz. 19:00 w kaplicy nad bramą Uściługską. Serdecznie zapraszamy.

6. We wtorek w Kościele obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Strata upragnionego potomka, poronienie, martwy poród, śmierć tuż po narodzeniu są traumatycznym przeżyciem dla rodziców. Dlatego październik jest miesiącem szczególnym dla tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy doświadczyli straty dziecka. Modlimy się za małżeństwa dotknięte tym bólem. Na godz.17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową w tej intencji.

7. W środę wypada 41. rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Tradycyjnie już o godz. 16.30 zapraszamy na różaniec przy figurze św. Jana Pawła II przy Gmachu. Dzieci mieszkające w tamtej części miasta, a uczestniczące w nabożeństwach różańcowych, również zapraszamy. SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH. Prosimy o przyniesienie zniczy.

8. W środę 16 października zapraszamy do bazyliki na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, która poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek – różaniec - o godz. 17.15. W tym czasie czytane będą intencje modlitewne o uzdrowienie, które możemy składać w zakrystii. W tych intencjach będzie też sprawowana Eucharystia.

9. We czwartek na godz. 18.00 do sali różańcowej zapraszamy na katechezę rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

10. W tym tygodniu w piątek wypada święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie lekarzy, personel medyczny, administracyjny oraz socjalny służby zdrowia, na godz. 17.30 na różaniec.

11. W przyszłą sobotę od godz. 11.00 w kancelarii parafialnej informacji i porad dotyczących stwierdzenia faktu nieważności małżeństwa będzie udzielał prawnik.

12. W sobotę wypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tradycyjnie już po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 zgromadzimy się przy krzyżu obok mauzoleum na chwilę modlitwy w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

13. Za tydzień młodzież z Ruchu Światło – Życie przed bazyliką będzie rozprowadzała kremówki papieskie – zebrane ofiary przeznaczone zostaną na udział w rekolekcjach formacyjnych.

14. Zbliża się listopad - czas modlitw za zmarłych, zwłaszcza różaniec wypominkowy. KARTKI WYPOMINKOWE są już wyłożone przy wyjściu z bazyliki. Wypisano na nich datę i godzinę modlitwy. We wszystkie dni będą one rozpoczynały się o godz. 17.15, w sobotę zaś o godz. 16.15. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy wypisywać czytelnie i w mianowniku. Wypełnione karty prosimy składać do puszki znajdującej się przy ołtarzu. Pamiętajmy, jak głosi Pismo św., że świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych.

15. Zapraszamy wszystkich na kurs Nowe Życie, czyli weekendowe rekolekcje, w czasie których można na nowo rozbudzić w sobie Ducha Bożego. Odbędzie się on od 8 do 10 listopada. Zaproszenie kierujemy zarówno do tych, którzy są już głęboko zakorzenieni w Bogu, jak i tych, którzy w ogóle nie doświadczają Bożej miłości w swoim życiu. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii. Koszt udziału w kursie: 60 zł.

16. "Prezydent Miasta Chełm serdecznie zaprasza mieszkańców Chełma do udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wnioski w ramach projektów ogólnomiejskich oraz osiedlowych można składać do 23 października bezpośrednio w Urzędzie Miasta Chełm lub za pośrednictwem specjalnie dedykowanej strony internetowej chelm.budzet-obywatelski.org. W procesie Budżetu Obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec miasta Chełm, który ukończył 16 lat. W przypadku, gdy wnioskodawcą jest osoba małoletnia do formularza wniosku należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego na zgłoszenie projektu. Więcej informacji na temat procedury dotyczącej zgłaszania wniosków można uzyskać w Urzędzie Miasta Chełm pod numerem telefonu (82) 565 20 70 lub w pokoju numer 26 oraz na stronie internetowej chelm.budzet-obywatelski.org".

17. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.