Ogłoszenia duszpasterskie - 01.09.2019r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Trwa Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Zapraszamy codziennie do soboty włącznie na godz. 17.40.

2. Dziś na godz.17.00 zapraszamy na spotkanie w sali nr 4 Przewodników Sanktuaryjnych.

3. Dziś na godz. 19.00 zapraszamy do bazyliki na recital organowy Marcina Muszyńskiego. W programie utwory J.S. Bacha, Gustawa Caciniego, Viktora Yonga, Jana Podbielskiego.

4. Rozpoczynający się jutro nowy rok szkolny i katechetyczny jest okazją do przypomnienia obowiązującego prawa, że każdego roku dzieci i młodzież składają deklaracje uczestniczenia w szkolnej katechezie. W ostatnich latach laicyzacja, której wynikiem jest słabnąca wiara wielu ochrzczonych, powoduje nieodpowiedzialne zachowania niektórych rodziców podpisujących zgodę, by ich córka albo syn nie uczestniczyli w lekcjach religii. Informujemy, że formacja religijna jest naszym obowiązkiem. Świadoma rezygnacja z niej powoduje powstanie przeszkód uniemożliwiających m. in. bycie świadkiem czy rodzicem chrzestnym. Pamiętajmy, że to rodzice wychowują dzieci, a nie odwrotnie. Uczniowie klas IV szkoły podstawowej oraz uczniowie obecnych klas pierwszych szkół średnich otrzymali przed wakacjami indeksy, pozostałe klasy będą dostawały sukcesywnie. Są to dokumenty, które otrzymuje uczeń raz na cały okres edukacji, będą w nie wpisywane oceny promocji do następnej klasy, będzie to potwierdzenie, że uczeń uczęszcza na katechizację.

5. Podręczniki do nauki religii możemy nabywać w księgarni Apostoł przy ul. Szkolnej.

6. Od jutra do środy zapraszamy do pomocy w pracach porządkowych przed odpustem. Rano od godz. 9.00 i po południu od godz. 16.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą narzędzi.

7. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza wszystkich chętnych którzy chcieliby poznać tę wspólnotę na inauguracyjna Msze św. jutro o 19:00.

8. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. W I czwartek zapraszamy na 17.30 nowenna do Matki Bożej Chełmskiej za powołanych do służby Bożej I O NOWE POWOŁANIA. W I piątek miesiąca. Spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św. Na 16.00 zapraszamy na spowiedź dzieci szkół podstawowych, klasy IV rozpoczynają obchodzić 9 pierwszych piątków, od godz. 17.00 zapraszamy dorosłych i młodzież, w tym uczniów klas VIII, jako kandydatów do bierzmowania. Odwiedziny chorych odbędą się w piątek, od godz. 9.00. W pierwszą sobotę o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św., a po niej 15 min rozważania jednej z tajemnic.

9. Od środy rozpoczynamy Triduum przed odpustem. Tegoroczne uroczystości, których motto zaczerpnięte jest z modlitw o Matce Bożej Chełmskiej Cudami wsławiona, módl się za nami, wiążą się również z 40 rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Triduum poprowadzi je ks. Sylwester Brzozowski, notariusz w kurii Archidiecezji Lubelskiej. Przygotowania duchowe łączyć będziemy z Mszą św. o godz. 18.00. Codziennie po Eucharystii zapraszamy na procesję różańcową w Rosarium z ikoną Matki Bożej Chełmskiej, a bezpośrednio po różańcu apel maryjny. W tych dniach zachęcamy też do spowiedzi. Bardzo prosimy skorzystajcie z tego czasu.

10. W sobotę i w niedzielę odbędą się uroczystości odpustowe. Porządek podany jest na plakatach oraz stronie internetowej parafii. Ołtarz polowy usytuowany będzie przed wejściem do bazyliki. 7 września o godz. 18.00 odbędzie się procesja do ołtarza z ikoną Matki Bożej Chełmskiej. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Józef Wróbel. Od godz. 21.00 rozpoczynamy nocny blok modlitewnego czuwania. Prosimy o przyniesienie świec. Zapraszamy na Apel, a po nim na Drogę Krzyżową i oraz modlitwę uwielbienia, którą w tym roku poprowadzi zespół Porozumienie z Parczewa. O godz. 24.00 Pasterka Maryjna, którą sprawować będą rodacy i byli wikariusze. Mszy św. przewodniczył będzie ks. Marcin Chmiel, a kazanie wygłosi ks. Zbigniew Jaworski. O godz.1.00 różaniec fatimski, a po nim procesja z lampionami w Rosarium. Godz. 5.30 – godzinki, a następnie Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00. O godz. 9.00 Mszy św. z błogosławieństwem małych dzieci będzie przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie ks. kard Stanisław Dziwisz. Podczas Eucharystii pobłogosławione zostaną wieńce, a po niej odbędzie się procesja eucharystyczna. O godz. 16.00 Msza św. z błogosławieństwem tornistrów i przyborów szkolnych, której przewodniczyć będzie ks. bp Ryszard Karpiński. Mszę św. kończącą uroczystości odpustowe o godz. 18.00 będzie sprawował ks. Sylwester Brzozowski, notariusz z kurii w Lublinie, który także wygłosi kazanie. Wszystkich wybierających się na Msze św. o 9.00, 11.30, 16.00 i 18.00 prosimy o przyniesienie ze sobą róży jako szczególnego daru dla Maryi. Kwiaty te zostaną pobłogosławione w trakcie specjalnej modlitwy, a wraz z nimi całe nasze życie. Pozostawimy je w sanktuarium jako nasz dar. Zostaną one zasuszone, a następnie będą dołączane do obrazków z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej jako jej szczególny atrybut, przypominający cudowne uzdrowienie niewidomego dziecka za przyczyną Chełmskiej Królowej. Z nadzieją, że każdy kto z wiarą w orędownictwo Matki Bożej Chełmskiej będzie się uciekał, otrzyma zdrowie duszy i ciała. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.

11. Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę:" POLSKA pod KRZYŻEM", która odbędzie się w dniach 14-15 września 2019, koszt około 90 zł (uzależniony od ilości osób). Zapisy do dnia 10 września 2019r . Spotkanie modlitewne „Polska pod krzyżem” jest kolejną okazją do osobistego nawrócenia, którego każdy z nas ciągle potrzebuje.Szczegółowy program pielgrzymki i forma zapisu jest na tablicy ogłoszeń.


12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.