Ogłoszenia duszpasterskie - 25.08.2019r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Jutro Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w naszej bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy św. o 9.00 będzie modlitwa treścią Ślubów Jasnogórskich.

2. Jutro od godz.16.00 w kancelarii będzie udzielał porad Pan Prawnik.

3. W środę po Mszy św. wieczorem, do domu parafialnego, zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

4. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Chełmskiej, jako modlitwę przed odpustem. Zapraszamy codziennie do soboty 07 września włącznie na godz. 17.40.

5. W naszym mieście za tydzień w sobotę Noc Kultury. Bogaty w propozycje program znajduje się na plakatach na tablicy ogłoszeń. W ramach tego wydarzenia, w godz. 18.00 - 22.00, zapraszamy na taras widokowy na dzwonnicy – będzie okazja obejrzenia panoramy Chełma i okolic nocą. Zapraszamy też do krypt. Wstęp wolny. Przy tej okazji warto też zajrzeć do parafialnej kawiarenki.

6. Za tydzień w niedzielę 01 września i 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. W bazylice Msza św. o godz.9.00.

7. Od środy w przyszłym tygodniu rozpoczynamy Triduum przed odpustem. Tegoroczne uroczystości, których motto zaczerpnięte jest z modlitw o Matce Bożej Chełmskiej Cudami wsławiona, módl się za nami, wiążą się z 40 rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Prowadzi je ks. Sylwester Brzozowski, notariusz w kurii Archidiecezji Lubelskiej. Przygotowania duchowe łączyć będziemy z Mszą św. o godz. 18.00. Codziennie po Eucharystii zapraszamy na procesję różańcową z ikoną Matki Bożej Chełmskiej w Rosarium, a bezpośrednio po różańcu apel maryjny. W tych dniach zachęcamy też do spowiedzi. Bardzo prosimy skorzystajcie z tego czasu. Zaś głównym gościem tegorocznych uroczystości będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz.

8. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób troszczą się o nasze sanktuarium, serdeczne Bóg zapłać, Szczególne podziękowania dla firmy BLESZYŃSKI- Tomasza Błeszyńskiego za prace remontowe przy elewacji budynku sal parafialnych i kawiarenki, również dla firmy AZART Jana Kwiatkowskiego, za udostępnienie zwyżki. Bóg zapłać też za ofiary składane dzisiaj na tacę.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.