Ogłoszenia duszpasterskie - 08.09.2019r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom i Sympatykom, którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu uroczystości odpustowych. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, Szafarzom, Przewodnikom Sanktuaryjnym, Chórom, Orkiestrze Dętej, Zespołowi Pieśni i Tańca działającemu w CHDK-u, Panu Organiście, Siostrze Zakrystiance, firmie Ogrodnik za filmowanie. Wdzięczni też jesteśmy Rodzinie Żywego Różańca, Legionowi Maryi, Zespołowi Caritas. Dziękujemy również Władzom Chełma, Dyrekcjom i Pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Zakładu Oczyszczania Miasta, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Chełmskiego Domu Kultury, Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych, Studium Medycznego, Pogotowia Ratunkowego, Policji, Straży Pożarnej. Bóg zapłać Sponsorom, Spółdzielni Mleczarskiej Bieluch, Piekarniom Grela, Restauracji Lotos, Parafiankom, które upiekły ciasto.

2. W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec Fatimski. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

3. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września, przeżywać będziemy jedną z największych – obok Wielkiej Pokuty i Różańca do granic – akcji modlitewnych - Polska pod Krzyżem. Odbędzie się na lotnisku w Kruszynie, gdzie w 1991 r. sprawowana była Msza Święta pod przewodnictwem papieża Jana Pawła II. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni są wszyscy, którym dobro rodziny, Ojczyzny oraz troska o Chrystusowy Kościół nie są obojętne. Z oczywistych względów nie każdy będzie mógł podjąć trud osobistego pielgrzymowania na lotnisko w Kruszynie, by modlić się tam pod krzyżem, dlatego do naszego sanktuarium zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 15.00. Prosimy o przniesienie ze sobą krzyży. Będziemy uczestniczyli w drodze krzyżowej i zawierzeniu pod Krzyżem Tysiąclecia.

4. Parafie rzymskokatolickie Chełma wraz z Civitas Chrystiana zapraszają 15 września do uczestnictwa w Marszu dla Życia i Rodziny. Hasło tegorocznego marszu brzmi: Seksedukacja to deprawacja. Uczestnictwo w nim rozpoczynamy od udziału we Mszy św. o godz.12.00 w bazylice. Następnie ulicami miasta przejdziemy do kościoła św. Rodziny na osiedlu Słoneczne. Tam jesteśmy zaproszeni do udziału w festynie. Zachęcamy, by na marsz zabrać ze sobą transparenty promujące rodzinę i ludzkie życie.

5. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na spotkania formacyjne w każdy poniedziałek o godz. 19.00.

6. Wszystkich, którzy chcieliby śpiewać w chórze parafialnym, zapraszamy do sali nr 4 we wtorek o godz. 19.00 i czwartek o godz. 18.00.

7. Młodzież oazową oraz poszukującą swojego miejsca w Kościele zapraszamy na spotkania oazowe w każdy piątek o godz. 19.00 w sali nr 3.

8. Chłopców od klasy III szkoły podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na zbiórki do sali nr 4 w podcieniach w soboty o godz. 11.00.

9. Informujemy, że od tego tygodnia - ze względu na kończący się sezon pielgrzymkowy - kawiarenka czynna będzie tylko w soboty i niedziele.

10. Informujemy również, że krypty pod bazyliką zostają zamknięte ze względu na trwające w nich prace.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.