1. Wczoraj odbyła się Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do naszego sanktuarium. Wszystkim, którzy zaangażowali się w jej organizację, przygotowanie i przebieg, serdeczne Bóg zapłać!. Szczególnie dziękujemy osobom p. Władysławie Rajchert, p. Grażynie Jeż z wnuczką Anią, p. Janinie Herman, Stanisławie Buchner, p. Renacie Lecht, p. Ewelinie Wawron, p. Ryszardowi Jarockiemu, p. Kazimierzowi Kudrzyckiemu, p. Leszkowi Dybale, p. Krzysztofowi Krasowskiemu, p. Władysławowi Skrzydłowskiemu, p. Maciejowi Sostakiewiczowi, p. Markowi Łusiuk, Rycerzom Maryi, Dziękujemy też Patrycji Jegorow za prowadzenie fotorelacji z przebiegu pielgrzymki. Kierownikowi i Pracownikom Zakładu Oczyszczania Miasta, Dowódcom i Żołnierzom Grupy Zabezpieczenia Chełm 32. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu, 19. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej, 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, Restauracji Lotos, Piekarni p. Michała Greli oraz Hurtowni Mars.

2. We wtorek na Mszę św. wieczorną, a po niej na nabożeństwo, zapraszamy małżeństwa borykające się z problemem niepłodności, a starające się o potomstwo.

3. We wtorek zakończy się peregrynacja obrazu Matki Bożej Chełmskiej u rodzin mieszkających w bloku nr 30A przy al. Piłsudskiego. W środę zapraszamy wszystkich na Mszę św. dziękczynną za dar nawiedzenia. Początek o godz. 17.30 nabożeństwo, w czasie którego czytane będą intencje. Na zakończenie Mszy św. zostaną pobłogosławione obrazy Matki Bożej dla tych rodzin.

4. W środę rozpocznie się peregrynacja na al. Piłsudskiego 30B. Po zakończeniu obraz trafi do punktowców przy ul. Kolejowej (w stronę więzienia).

5. W środę Mszą św. o godz. 9.00 w bazylice rozpocznie się 8 dniowa pielgrzymka do Włoch. Pielgrzymi proszą o modlitwę.

6. W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

7. W tym dniu odpusty w dekanacie: w Turowcu o godz. 12.00 i w Świerżach o godz. 12.30. Księża proboszczowie zapraszają.

8. W czasie wakacji kawiarenka, taras widokowy na dzwonnicy oraz krypty i piwnice klasztorne czynne będą codziennie w godz. 10.00 - 18.00. Serdecznie zapraszamy! Dzisiaj natomiast po każdej Mszy św. zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie byli, do obejrzenia krypt i piwnic. Wejście do krypt znajduje się naprzeciwko wejścia do kancelarii, zaś wejście do piwnic w budynku klasztoru pobazyliańskiego od strony rosarium. Warto przejść i zobaczyć.

9. Na chwilę obecną nasz skład duszpasterzy jest mniejszy o dwóch, wracamy znowu do praktyki, że Msze św. w miesiąc po śmierci będą dołączane do zbiorowej w środy. Może również tak się zdarzyć, że w intencjach zamówionych będzie modlił się nasz kapłan przebywający na urlopie.

10. Rozpoczynamy zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Do 26 lipca potrwają w parafiach. Można również zapisywać się internetowo. W czasie trwania pielgrzymki codziennie rano będzie kursował autobus z Lublina do miejsca, w którym w danym dniu będą przebywać pielgrzymi, a jego powrót przewidziany jest wieczorem. To inicjatywa adresowana do osób, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce przez dwa tygodnie. Warto skorzystać z takiej choćby jednodniowej formy pielgrzymowania na Jasną Górę.

11. Serdeczne Bóg zapłać! za ofiary składane osobiście na tacę lub do puszki czy przelewane na konto parafialne na potrzeby prowadzonych prac na terenie sanktuarium. Wdzięczni jesteśmy za wszystkie modlitwy i za każde dobre słowo. Przypominamy, że w środy wieczorem modlimy się za dobrodziejów naszego sanktuarium.

12. Ks. Arcybiskup zaprasza nas 3 lipca do archikatedry na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej. Suma o godz. 19.00, a po niej procesja różańcowa.

13. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas organizują zbiórkę używanych ( ale w dobrym stanie ) plecaków, piórników, worków na ciapy. W/w rzeczy będą przekazane szkołom języka polskiego na Wołyniu. Dary przyjmują członkowie Legiony Maryi, którzy pełnią dyżury w dzwonnicy. Akcja potrwa lipiec – sierpień.

14. Caritas rozpoczyna pomoc żywnościową, w której w tym roku można otrzymać ok. 34 kg produktów żywnościowych na osobę. Osoby samotne, mające miesięczny dochód do 2.056,40 zł, lub osoby mieszkające w rodzinie z dochodem do 1.590,00 zł na osobę, mogą zgłosić się do programu, jeżeli nie zapisały się już wcześniej w tym roku na podobną pomoc w Ośrodku Pomocy Społecznej, PCK czy Banku Żywności. Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz dostępny [miejsce wyłożonych formularzy; do pobrania także na stronie www.lublin.caritas.pl]. Z wypełnionym formularzem udajemy się do Ośrodka Pomocy Społecznej, który kwalifikuje nas do programu. Po zakwalifikowaniu, formularz przekazujemy do sekretariatu Caritas w Lublinie, albo do kancelarii parafialnej i czekamy na informację o terminie i miejscu odbioru paczki żywnościowej

15. Towarzystwo Rodzin Kresowych w Chełmie dysponuje wolnymi miejscami na wyjazd związany z poświęceniem Pomnika Rzezi Wołyńskiej w miejscowości Domostowa k. Niska. Koszt 80 zł. wyjazd 14 lipca. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Bożeną. Nr tel. dostępny w kancelarii.

16. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Gościom, Parafianom, Sympatykom, Pielgrzymom oraz Rodzinom przyjmującym obraz Matki Bożej Chełmskiej w swoich domach oraz w Dniu Ojca wszystkim ojcom szczęśliwego tygodnia pod opieką Maryi, a korzystającym już z wakacji bezpiecznego i z Bogiem przeżywanego odpoczynku.