1. We wtorek 4 czerwca w Archidiecezji Lubelskiej nastąpiły zmiany personalne kapłanów. Z naszej wspólnoty po 5 latach odchodzi ks. Szymon Majewski, który został skierowany na doktoranckie studia specjalistyczne z zakresu teologii duchowości na KUL-u z zamieszkaniem przy Parafii pw. św. Antoniego w Lublinie. Msza św. z podziękowaniem za posługę pośród nas odprawiona zostanie 23 czerwca o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy! Po odejściu ks. Szymona, a także z powodu choroby ks. Kanonika Stanisława zmniejszy się liczba kapłanów posługujących w naszym sanktuarium. Prosimy więc o modlitwę o siły duchowe i fizyczne dla naszych księży oraz nowe powołania.

2. Dziś kończy się peregrynacja obrazu Matki Bożej Chełmskiej w bloku nr 30 przy al. Piłsudskiego i rozpocznie się nawiedzenie rodzin mieszkających w bloku nr 30A. Serdeczne Bóg zapłać! wszystkim, którzy zaprosili Matkę do swego domu. Jutro na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za dar nawiedzenia z prośbą o opiekę Matki Bożej nad rodziną. Jeśli w czyimś domu nie ma jeszcze obrazu Chełmskiej Matki, warto się o niego postarać – pod tym względem oferta naszej kawiarenki jest wyjątkowo bogata. Podczas wtorkowej Eucharystii zakupione obrazy zostaną pobłogosławione. Dziękujemy Elżbiecie Jakowickiej za koordynację peregrynacji w bloku.

3. Jutro, w poniedziałek od godz. 16.00, w kancelarii będzie służyła pomocą pani psycholog.

4. Jeśli jesteś osobą dorosłą i z pozoru wszystko układa Ci się dobrze, ale czujesz, że coś jest nie tak, to być może pochodzisz z rodziny dotkniętej chorobą alkoholową – teraz albo nawet w odległej przeszłości. Martwisz się, że ktoś z Twoich bliskich pije za dużo – zapraszamy Cię na spotkania, które odbywają się w każdą środę o godz. 19.00 w sali nr 4 obok Bramy Uściługskiej. Spotkasz tam ludzi, którzy mają podobne problemy, a mimo to prowadzą szczęśliwe, dobre życie. Warto uczyć się takiej postawy od siebie nawzajem. Choroba alkoholowa wpływa na każdego członka rodziny. Dotyczy otoczenia pijącego.

5. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na Różaniec fatimski. Początek o godz. 17.30. Modlitwom będzie przewodniczył były wikariusz - ks. Marcin Chmiel. Przynieśmy ze sobą lampiony. Przypominamy, że o godz. 17.30 jest Msza św., w czasie której czytane będą intencje.

6. W czwartek również odpust ku czci św. Antoniego u Ojców Reformatów. Suma o godz. 18.00. Ojciec Gwardian serdecznie zaprasza.

7. W sobotę 15 czerwca w naszym sanktuarium odbędzie się dzień skupienia dla Rodziny Żywego Różańca z Parafii Księży Marianów w Lublinie. Zapraszamy na to spotkanie naszą wspólnotę różańcową i wszystkich, którzy kochają modlitwę na różańcu. Początek - godz. 10.00.

8. Zgodnie z ustaleniami z ks. kan. Stanisławem jeszcze przed chorobą w niedzielę za tydzień zapraszamy na obchody 55- lecia święceń kapłańskich ora 50-lecia posługi w naszym sanktuarium. Uroczystość odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 9.00. będziemy modlili się o wypełnienie Woli Bożej .

9. Komunikat ks. abpa Stanisława Budzika:

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej zaprasza na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn, która odbędzie się w dniu 22 czerwca 2024 r. Przeżywać ją będziemy w przeddzień Dnia Ojca pod hasłem „Jestem w Kościele. Mężczyzna – powołanie i misja”.

W parafiach archidiecezji istnieje wiele wspólnot, bractw męskich oraz ruchów zrzeszających mężczyzn. Myślę również o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej, ale także o niezrzeszonych w żadnych wspólnotach, ruchach czy stowarzyszeniach. Zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami.

Ufam, że spotkanie przy Sercu Matki pomoże mężczyznom, a szczególnie ojcom, odkryć wartość ich powołania i misji, tak ważnych w dzisiejszym świecie i w Kościele. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30. Księży Dziekanów i Księży Proboszczów proszę o zorganizowanie w swoich parafiach i dekanatach grup pielgrzymkowych.
Niech pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Chełmie, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski i umocnieniem na drodze życiowego powołania. Niech mężczyźni naszej archidiecezji, wpatrzeni we wzór Świętego Józefa, który ojcowskim sercem, Patris corde, ukochał Jezusa, Maryję i Kościół, wzrastają w wierze i miłości, służąc rodzinie, Kościołowi i Ojczyźnie.

Z modlitwą i błogosławieństwem
Wasz biskup Stanisław

Lublin, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, 31 maja 2024 r.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać! członkom Klubu Seniora Na Górce za pomoc w nasadzeniu kwiatów przy mauzoleum. Dziękujemy również osobom i wspólnotom, które podjęły się opieki nad poszczególnymi stacjami drogi krzyżowej za pielęgnację - jeśli jest już taka potrzeba, prosimy o wykonanie niezbędnych prac porządkowych.

11. Zwracamy się też z prośbą o pomoc w oplewieniu i oczyszczeniu skarpy na Wysokiej Górce. Ponieważ zbliża się czas pielgrzymki mężczyzn do naszego sanktuarium, zapraszamy szczególnie panów. Praca codziennie do jej ukończenia rano od godz. 9.00, a po południu od 16.00 (kiedy kto może). Proszę mieć rękawice oraz jakieś narzędzie do plewienia.

12. Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli, która odbędzie się w dn. 1 - 2 lipca. Koszt: ok. 350 zł. Szczegóły na plakacie.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom oraz Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia i opieki Matki Bożej Chełmskiej.