1. Rozpoczął się czerwiec, każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy więc na nabożeństwo z litanią do Najświętszego Serca Jezusa.

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja, które odbywa się w bibliotece w podcieniach.

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. u Ojców Reformatów o godz. 18.00. Po niej procesja i błogosławieństwo wianków. W bazylice podczas Mszy św. o godz. 18.00 również błogosławić będziemy wianki.

4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. tak jak w dni świąteczne. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź podczas porannych Mszy św. oraz na godz.16.00 zapraszamy dzieci, o 16.30 będzie Msza św.

5. Czas nabożeństw i odwiedzin chorych tak jak każdego miesiąca.

6. W sobotę 8 czerwca na godz.16.00 do sali różańcowej zapraszamy osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Włoch. W ostatnim czasie zwolniło się jedno miejsce. Jeśli ktoś myśli o takiej pielgrzymce, to jest doskonała okazja, aby dołączyć do tej grupy.

7. Zapraszamy do zwiedzania krypt oraz piwnic klasztornych. Pierwsi zwiedzający są zachwyceni. Dziś zwiedzanie od godz. 10.00.

8. 22 czerwca (w sobotę) odbędzie się do naszego sanktuarium I Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców. Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców z naszej parafii oraz naszego miasta. W programie m. in. świadectwo sportowca - siatkarza Kuby Wachnika. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej oraz na profilu na Facebooku.

9. Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli, która odbędzie się w dn. 1 - 2 lipca. Koszt - ok. 350 zł - obejmuje przejazd, nocleg, dwa obiady, śniadanie i ubezpieczenie. Hasło tegorocznej pielgrzymki: Nauczycielu, co mam czynić?. Szczegółowy program umieszczony jest na tablicy ogłoszeń. Zgłoszenia przyjmują: ks. Tomasz Milo - Dekanalny Duszpasterz Nauczycieli - tel. 797 510 160 lub Urszula Jemielniak - tel. 786 036 161.

10. Dzięki ofiarom indywidualnym oraz wpłacanym na konto i składanym do puszki czy na tace udało nam się spłacić 50 tys. zł. z długu za malowanie wnętrza bazyliki. Zostało jeszcze 80 tys. Serdecznie proszę na miarę naszych możliwości o wsparcie.

11. W najbliższych dniach rozpoczniemy remont muru za Bramą Uściługską łącznie z wymianą bramy wjazdowej. Zadanie będzie realizowane z dotacji, którą otrzymaliśmy w ramach Polskiego Ładu - Ochrona Zabytków.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom, Pielgrzymom oraz Rodzinom przyjmującym Kopię Cudownej Ikony Matki Bożej Chełmskiej w swoich domach szczęśliwego tygodnia i opieki Maryi.