Ogłoszenia duszpasterskie - 11.02.2024r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Podaje się do publicznej wiadomości wiernych, że za zgodą Metropolity Lubelskiego Ks. Abpa Stanisława Budzika ma przystąpić do święceń diakonatu Cyprian Janusz Łuszczyk, wychowanek Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Ktokolwiek wiedziałby o niegodnym postępowaniu wymienionego alumna ma w sumieniu obowiązek niezwłocznie powiadomić Księdza Proboszcza, Rektora Seminarium lub bezpośrednio Arcybiskupa Lubelskiego.

2. Zespół Good God, w którym gra i śpiewa ks. Paweł Gołofit, zaprasza na koncert, który odbędzie się 13 lutego o godz. 19:30 w Chełmskim Domu Kultury. Będzie to czas uwielbienia Boga, dobrej atmosfery i wielogatunkowej muzyki. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach ChDKu. Zapraszamy!

3. Najbliższy wtorek to także ostatni dzień karnawału. Przypominamy, że dla ludzi wierzących rozpoczyna się ważny okres pokutny. Wszystkie więc zabawy, dyskoteki i inne imprezy taneczne powinny zakończyć się do północy i zniknąć z naszego życia na 40 dni. Nasz dar dla Jezusa, który z miłości oddał swoje życie, niechaj wiąże się z wyciszeniem, ofiarą, modlitwą i uczestnictwem w nabożeństwach wielkopostnych, adoracji Najświętszego Sakramentu. Proponujemy też, którym oczywiście pozwala na to stan zdrowia, w każdy piątek post o chlebie i wodzie. Niech to będzie nasz dar i ofiara Bogu w intencji parafian zaniedbujących i lekceważących swoją wiarę. Zapraszamy też na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji, która jest codziennie od 8.30 do Mszy św. wieczornej. Sporo z nas przychodzi na modlitwę. Czasem jest jednak tak ,że Pan Jezus jest sam szczególnie w godzinach południowych, kiedy jesteśmy w pracy, ale przecież nie wszyscy pracują. Począwszy od wielkiego postu chcielibyśmy zachęcić całą naszą wspólnotę do modlitwy. Przypominamy ,że jest ramowy grafik w którym jest propozycja konkretnego dnia i godziny dla mieszkańców poszczególnych ulic i bloków. Grafik umieszczony został na tablicy ogłoszeń na stronie internetowej parafii, w gazetce. Zachęcamy serdecznie do tej praktyki. Najpiękniejszy jest człowiek wtedy gdy klęczy przed Bogiem.

4. W najbliższą środę rozpoczynamy już Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy, tzn. tylko jeden posiłek do syta. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia do 60 roku życia.

5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. wolontariusze z Chełmskiego Hospicjum Domowego im. Ks. kan. Kazimierza Malinowskiego będą zbierali ofiary do puszki z przeznaczeniem na rozpoczynającą się budowę hospicjum stacjonarnego. Na cele statutowe hospicjum można też jak każdego roku odpisać 1,5% podatku.

6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 wszystkich nauczycieli. A po Eucharystii spotkanie z krótką konferencją w domu pielgrzyma.

7. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.00 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.