Ogłoszenia duszpasterskie - 26.11.2023r. - UROCZYSTOŚĆ KRÓLA WSZECHŚWIATA - NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. W uroczystość Chrystusa Króla w naszej ojczyźnie przeżywamy siódmą rocznicę Aktu Zawierzenia Polski Chrystusowi Królowi. Dziś możemy zyskać odpust zupełny, odmawiając akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. Dziś odbyła się uroczystość wprowadzenia 9 nowych ministrantów.

3. We wtorek kolejny dzień comiesięcznej nowenny z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej o dar poczęcia dla małżeństw niemogących mieć własnych dzieci. Msza św. o godz. 18.00. Prosimy o poinformowanie i zaproszenie małżeństw starających się o potomstwo, jak również innych członków rodzin modlących się w tej intencji.

4. Tylko do wtorku możemy się zapisywać na koncert w Lublinie w dn. 29 grudnia o godz. 20.00. W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprezentowana zostanie twórczość Fryderyka Chopina w nowej, jazzowo-orkiestrowej odsłonie. Koszt: 190 zł . Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

5. W czwartek zapraszamy na godz. 18.00 na ostatnią już Mszę św. za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

6. W czwartek Dzień Imienin proboszcza ks. Andrzeja. Na Mszę św. w intencji Solenizanta zapraszamy o godz. 18.00

7. Odwiedziny chorych w tym tygodniu zgodnie z ustaleniami z kapłanami.

8. W pierwszy piątek spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św., po południu od godz. 16.00 dla dzieci i kandydatów do bierzmowania, a o godz. 16.30 Msza św. Od godz. 17.30 spowiedź dla wszystkich.

9. Porządek nabożeństwa pierwszosobotniego: o godz. 7.30 różaniec, godz. 8.00 Msza św., a po niej piętnastominutowe rozważanie przed Najświętszym Sakramentem.

10. Pierwsza sobota miesiąca w naszym sanktuarium to spotkanie modlitewne dla mężczyzn ziemi chełmskiej – tzw. męski różaniec Rycerzy Maryi. Zapraszamy więc mężczyzn w każdym wieku - od dziecka do starszego. Początek - Msza św. o godz. 8.00.

11. Zapraszamy na jednodniowe warsztaty terapeutyczne dla małżonków, narzeczonych i par, które poprowadzą znani katoliccy terapeuci Marta i Marek Miłuńscy. Warto umocnić swoją relację i przyjrzeć się, co można w niej poprawić. Warsztaty odbędą się 2 grudnia w sali różańcowej. Zapisy na stronie www.chce.info oraz w zakrystii i kancelarii.

12. Od przyszłej niedzieli zwiększamy ilość kursów autobusu „Bazylika” na godz. 10:30, dlatego autobus będzie wyjeżdżał spod dworca PKP o godz. 9:45.

13. Za tydzień w niedzielę odbędzie się obowiązkowe spotkanie formacyjne dla kandydatów bierzmowania i ich rodziców po Mszy św. o godz. 16:00 w sali różańcowej.

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace remontowo- budowlane składane dziś na tacę oraz za indywidualne czy przesłane na konto.

15. Za tydzień rozpoczną się Adwent i nowy rok liturgiczny, którego tematem duszpasterskim będą słowa "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła". W dni powszednie zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 6.00. Dzieci we wtorki i czwartki.

16. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.